ZPĚTRecenze:

Láhev: Sheep Dip
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ve vůni ořechově medová, smetanová, sladce ovocná až květinová, sladová, má v sobě něco z Ballantinky Finest, ale mnohem bohatší a znásobené, připomíná mi také Glen Ord 12y.

Z vůně se mi úplně sbíhají sliny.
Chuť: V chuti jemně sametová, hořkosladká,vanilkovo-melounová,s lehkou hřejivou dochutí. Za vůní trochu zaostává.
Shrnutí: Myslím, že příznivci lehkého stylu whisky by si mohli i někaký bod přidat. Možná i dobrá volba pro začátečníky, kteří mají trochu obavy z Islay stylu.
Body: 80

Láhev: Sheep Dip
Autor: Rog
Aroma: [i]Dost květinová s medem, slad a čerstvé ovoce.[/i] U mňa je to jemná zatuchnutosť, pomaranče, acetón, medovina, s istým váhaním slanosť, celkovo príjemne dráždivá, aj keď nevýrazná.
Chuť: [i]Dominují čisté sladové whisky z Highlandu a Speysidu, které mají svou váhu, aniž by chyběla jemnost a vyrovnanost.[/i] Jemnosť a vyrovnanosť IMHO chýba. Chuť je sladko-horká, cítiť slad, inak tam chýba nejaké "to - ono" , ktoré by ma zaujalo. Dokonca by som chuť označil za "blendovitú".
Dozvuk: [i]Je zajímavé sledovat, jak se přesazuje komponent z Islay a přidáva kouř, přetrváva také koření.[/i] Stredný v trvaní, slabý v intenzite, končí horko a zatuchnuto.
Shrnutí: Sklamanie. Možno som nemal vo forme testovacie bunky, možno ma ovplyvnilo nachladenie, ale horkosť túto whisky ničí a zaraďuje ju k lacným blendom. Možno by som ju doporučil niekomu, kto má rád drsné tóny. Ako vidím s Hunterom sa zhodneme na horko-sladkej chuti. Tak kto má chute s Hunterom skalibrované a horkosť mu nevadí by jej asi mohol dať šancu :think: . Mňa, ako ste si asi všimli, zatiaľ nepresvedčila.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.