ZPĚTRecenze:

Láhev: Abuelo Añejo
Autor: Hunter
Aroma: Vanilka a citrusová vůně, která je ostřejší, převládají zde spíše vyšší tóny,(což obzvlášť vyniká ve srovnáním s Matusalemem), náznak odlakovače na nehty, ale tato složka buketu není nějak nepříjemná.V přímém srovnání jsem spokojenější s Abuelem než s Diplomaticem Aňejem a Strohem 40.Matusalem už je zase někde jinde, na ten opravdu základní Abuelo nemá.
Chuť: Chuť je velmi jemná a uhlazená, vanilková, napřed mírná, až s odstupem se projeví mírná štiplavost, hlavně v dochuti.
Shrnutí: Proti středoevropským produktům velký pokrok, na lepší karibské rumy nestíhá. Ve své cenové třídě ale více než konkurenceschopný...

Kdo hledá jemný, ale ne nevýrazný rum za přívětivou cenu, je na dobré adrese. Pokud chcete o něco víc hutnosti, vyplatí se připlatit na Matusalem nebo ještě lépe na Diplomatico 8y. Velmi slušný poměr výkon/cena.
Body: 81

Láhev: Abuelo Añejo
Autor: Kobalt
Aroma: Lehká a jemná. Rozinky, kakao a nic víc, spíše nevýrazný.
Chuť: Lehká, ostřejší, dost sladká, nahořklá, kakao.
Dozvuk: Trochu hořký, čokoládový.
Shrnutí: Mladý rum, neurazí, nic zapamatovatelného.

Láhev: Abuelo Añejo
Autor: tornado
Aroma: Příjemné, lehce nasládlé, neobvyklé. Zvláštní nádech kůže podkreslený třtinou. Po chvilce se objeví pomeranče se špetkou skořice. Po odstání působí nevýrazně.
Chuť: Příjemně sladká. Marcipán, vanilka, čokoláda, višně, skoro neznatelně třtina. Se slinami se sladkost zesílí.
Dozvuk: Pozvolna bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí: Nenáročný, ale příjemně sladký rum.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.