ZPĚT

Recenze:

Láhev: Hibiki 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je na blend velmi výrazná, čímž mi připomněla Nikku from the barrel.

Ovocně sladová, meloun, salátová okurka (takže paleta vůní jako vystřižená z Glen Ord 12y), navrch ananas.
Chuť: Jemná, uhlazenější, ovocitá s kořením.Na jazyku nasládlá, pak se projeví dub. V dozvuku nasládle pikantní koření. Krásně vyvážená whisky, Japonci odvedli poctivou práci.
Shrnutí: Na degustaci Bratrstva jsem hodnotil výslednou známkou 83, ale doma po dalším seznamování s přivezeným vzorkem jsem zvýšil na konečných 84/100.
Body: 84

Autor: Króča
Aroma: Alkoho, kaštany, salátové okurky, tmavá bageta a čokoláda /ráno po přechutnání mi přišla vůně krémovější a vanilkovější (skoro jako puding)
Chuť: jemná, sladší než vůně, drobet štiplavá a lehce pražená
Dozvuk: dřevo, sladké ovoce, čokoláda s chilli, místy slabě guma
Body: 75

Autor: Nethar
WB
Aroma: původní poznámky z degustace Bratrstva rašeliny: ovocná vůně, jakoby pár kapek bourbonu, mírná zeleninová kyselost, vitacit. O pár panáků dál po samostném vychutnání doplňuji: med (super), čokoláda, skořice, nakyslá ovocnost, jemná fantazie vhodná přesně na opak těch dnů, kdy mám chuť na Ardbeg; jemné citrusy či ananas mě nesmírně přitahují
Chuť: Degustace: ostřejší, ovocný džem, povidla, zázvor. Později po degustaci - spíše odvolávám tu ostrost, jemná, hladivá, středně sladká, povidlová, nehořká, mňamková ;)
Dozvuk: sladce kořenitý, spíše kratší, s krásou vůně nesrovnatelný
Shrnutí: příjemná sladká voňavá whisky, hezky uhlazená a ve všech směrech vyrovnaná, jak bych od blended očekával, pití na chvíle pohody - neboli vlastně: For the relaxing times... make it Suntory time! Prozatím moje nejoblíbenější blended whisky.

Autor: Shargard
Aroma: svěží, lehký nasládlý bourbonovitý závan
Chuť: hodně jemná, sladká, rozteklá vanilková zmrzlina - tohel mi hodně připomnělo Greenore
Dozvuk: krátký, opět vanilkově sladký, rychle odeznívající
Shrnutí: Tohle není zrovna moje sklenka whisky, ale skvělý příklad toho jak sjou slepé ochutnávky nedocenitelné. Měl jsem ale pouze vzorek a možná taky spařenou hubu, protože ochutnávka probíhala mezi svátky.Rozhodně ji v žádném případě neodepisuji, protože japonské whisky na mě udělaly velice dobrý dojem. Určitě se k této značce tenhle rok vrátím.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.