ZPĚT

Recenze:

Láhev: Black Bull 30 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Tohle že je blend?! Neskutečně bohatá a plná vůně. Rozinky, čokoláda, mocné sherry, až trochu sametově kožená. Do toho i kořenitě pichlavá, skořicově nasládlá. Čichové orgie, žádná jiná whisky mi na letošním festivalu nevoněla lépe.
Chuť: Čokoláda, rozinky, sherry vliv, plná a hřejivá chuť, s kůží, skořicí a marcipánem.
Shrnutí: Neuvěřitelné, co se firmě Duncan Taylor povedlo stvořit za skvostný blend. Snad jen z ceny a dostupnosti jsem smutný, o to jsem vděčnější, že jsem mohl na Whiskyfestivalu 2014 ochutnat. Pro mě jeden ze dvou vrcholů celého festivalu. Kdo nezkusil, neuvěří.
Body: 90

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výrazné aroma, silné sherry tóny - ačkoliv mi naskakuje "chuťově" spíše suché sherry, ne PX, tak vůně je celkově určitě sladká, čokoládová. Je tam dost znát i vanilková navoněnost, která může pocházet z grain složky.
Chuť: Zase extrémně výrazná, nepochybné sherry monstrum.
Dozvuk: Oříškovo-čokoládový, dlouhý, sladký. Ta dřevitě oříšková složka působí v dozvuku trochu nahořkle, v tom souhlasím s Shargardem, s vodou jsem neexperimentoval.
Shrnutí: Vynikající nejenom blended whisky, ale prostě vynikající whisky. Teda jestli máte rádi výrazné kousky, což tenhle býk nepochybně je. Sherry výbuch.

Autor: Shargard
Aroma: sladkost kandovaného ovoce - hlavně třešní, ořechy , náznak mandlí a lehká alkoholovitost, která ovšem v tomhle případě není vůbec na škodu

Krásná, zakulacená, jemná, ale přesto bohatá vůně. Tady býk rozhodně boduje
Chuť: ovocná sladkost - nejvýrazněji opět třešně, skvělý ořechy a mléčná čokoláda. Od vyššího obsahu alkoholu jemně brní jazyk, což umocňujě chuťový dojem.
Dozvuk: středně dlouhý, sušší, zralé třešně a ořechová symfonie. Zpočátku jsem zaznamenal slabou nahořklost, ale tento neduh řeší 2-3 kapičky vody beze změny v chuti a vůni.
Shrnutí: Kvalita, hloubka a komplexnost jsou slova, která pro mě charakterizují tuhle míchanou whisky. Ve vůni mi vzdáleně připomněla Yamazaki 18y, ale opravdu jen vzdáleně. Tady je to ještě o něčem jiným. Když budu opravdu důsledný tak jediné malé mínus je ona slabá nahořklost v závěru, ale tu jak jsem psal lze velice snadno odstranit. To jenom abych pořád nechválil. Black Bull 30y se řadí do kategorie luxusních míchaných whisky a s čistým svědomím mohu říct, že právem. Jsem rád, že jsem mohl ochutnat tuhle směs a zároveň si připomenout, že i v míchaných whisky se najde vyjímečné pití. Nezbývá než zatleskat a těšit se na další býčí rodeo.

Autor: josé
WB
Aroma: hutné, třešňovo-rybízová marmeláda, slaďoučká vanilka, dřevo, kokos, pomeranč, až jakoby do rumova
Chuť: nakyslé sherry,lehce štípe - holt 50%. podle vůně jsem marně čekal sladší.
Dozvuk: vanilkové dřevo, kyselost mizí a zesládne
Shrnutí: excelentní vůně. tou jsem se po přivonění od Huntera nechal nalákat. v chuti zklamání, čekal jsem trochu něco jiného. i tak příjemná tečka za WF2014.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.