ZPĚT

Recenze:

Láhev: Angostura 1824
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni vosk, včelí plástve, propolis,staré dřevo, působí velmi vyzrále, a nad vším je nezaměnitelný hřebíček s medicinálními tóny.

Učiněná pastva pro moje čichové buňky.
Chuť: První dojem nádherné jemnosti vzápětí vystřídá pikantní plná chuť, kouřovitost, angosturská medicína, vyzrálost.Dochuť je extrémně dlouhá, a stejně jako ve vůni i chuti je v duchu hřebíčku a medicíny, pro kterou asi bude buď zatracována, nebo milována.Já patřím určitě do druhé skupiny. Angostura mi vyloženě sedí, tahle její vlastnost ji odlišuje od ostatní rumové produkce a je díky tomu nezaměnitelná a originální.
Body: 92

Autor: Nethar
Aroma: rozinková, přiměřeně sladká vůně, bohatá, působí až tak nějak hutně olejovitě, což asi u vůně působí divně, ale nevím, jak to popsat, snad máslovitá, nehrne se do toho po hlavě, ale o to více je příjemná
Chuť: něco navíc v té rumovitosti cítím, trochu mi to přípomíná Angosturu, takový zvláštní druh kořenitosti, až trochu dezinfekčnosti, taková nasmrádlost, není mi to úplně příjemné
Dozvuk: dřevitě kořeněné "nasmrádlé" dokončení
Shrnutí: Tak jsem se u vzorku opět pobavil, Angostura mi připomíná Angosturu :-) No dobře, aspoň že jsem po nějakém čase bez alkoholu úplně nezakrněl. Takže k té medicínskosti - je tam, přijde mi ještě výraznější než u 1919. Vůně je krásná, ta chuť mně úplně nesedí ani tady ani u 1919, ze které už jsem dalece za polovinou, ale tak úplně jsem si ji ještě neoblíbil, abych pravdu řekl. Na kvalitě rumu však neubírá. Hunterovi patří velké díky za vzorek!

Autor: josé
Aroma: nasládlé, dřevo, míza. karamel. kapka citronu a těžší ovocnosti, švestkové křížaly. hořký likér. v chuti mi přišla nejmíň intenzívní. (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. řidší. karamel, lehká nahořklost dřeva. citron, skořice. (b.1/4)
Dozvuk: sladší. odeznívání chuti. nic nového se neobjevuje (b.1/2)
Shrnutí: doplnění mezer v základním vzdělání v rámci slepého trojtestu vzorků Angostura 1824 vs 1919 vs NO.1. po odtajnění jsem překvapen. je to poslední místo. že by vyvětralá a dlouho načatá lahev? mám takový dojem, že už v ní při nalévání moc nebylo. rád dám šanci na reparát. za půlbody ve vůni a v chuti (b.1/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.