ZPĚT

Recenze:

Láhev: Goldlys 20 yo 1991 First Release
Autor: Nethar
WB
Aroma: nejdřív jsem si řekl, to je sladké... pak jsem si řekl: protože to je bourbon... pak jsem si řekl, to je ale kupodivu na bourbon dobré :) ...pak jsem si řekl, že já bych si vzorek bourbonu spíš nekoupil, takže by to byla single grain? :) A to už byl zásah. Má to samozřejmě umělohmotnému bourbonu blíže než nějakým našim běžným single maltkám, ale nevoní špatně. Vanilka, lehčí med. Vanilkově-banánové mlíčko v krabičce s brčkem.
Chuť: Silná, ostrá, kořeněná, na 46% celkově překvapivě velmi svérázná, nikoliv hořká.
Dozvuk: Sladký, vanilkový, mírně umělohmotný, ale není to taková hrůza, je to takový obilný průměr. No, což je ale všeobecný podprůměr... no, nerozmazávejme to.
Shrnutí: Pěkné seznámení s belgickou obilnou whiskou. Celou láhev nezvažuji, přece jenom mi to příliš připomíná bourbony, ale má charakter a hlavně chuťově umí, ani vůně mě kupodivu neodrazovala od napití. Takže chválím a jedním dechem ale dodávám, že si momentálně nevybavuji nikoho z našeho whisky fóra, komu bych ji doporučil :)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.