ZPĚT

Recenze:

Láhev: Belgian Owl 53 months 4275986
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nejprve hodně nevýrazné. Vzhledem k tomu, že toto není slepá ochutnávka, vím, kolik procent je uvnitř a říkám si - ticho před bouří. Nemá smyslu strkat nos moc do skleničky a jít vůni naproti, protože dostanete tak akorát ostrou facku. Nakonec se ale nahoře objeví sladké medové aroma. Nějaké shnilé ovoce. Punčový dortík, možná už trochu plesnivý. Vanilka, ale taková dobrá vanilková, nepředstavujme si určitě bourbon. Evokuje mi to nějakou rozteklou marcipánovou hmotu za parného léta. Prostě směs krásné hutné sladkosti a nějakého smradu. Ti romantičtí optimisté mezi námi ho mohou nazývat třeba čerstvě nařezanými dubovými pláty (postříkanými sprejem do bot). S vodou ustupuje smrad, sladkost zůstává, přidává se kokos, dřevo, seno.
Chuť: Bojím se, proč zrovna já... ale tak co... GERONIMOOOOO... hehe... ostrá, citrónová... voduuuu (asi vás zklamu, ale není čas na hrdinství)... s vodou (a nebavíme se o dvou kapkách) hladší, smetanovější, sladká, zatuchlé vlhké seno
Dozvuk: Vanilkově sladký, ale ne vyslovené přehnané sladidlo, zároveň příjemně nahořklý, karamelový. Žádný velký zázrak.
Shrnutí: S vodou zajímavá a svým způsobem i jedinečná whisky, těžko se mi hledá nějaké vhodné charakterové přirovnání. Každopádně pokud po ní vysloveně netoužíte jakožto vzácném belgickém kousku navíc s netradičně vysokým obsahem alkoholu, jistě najdete pro své peníze zajímavější využití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.