ZPĚT

Recenze:

Láhev: Malteco 15 yo
Autor: Hunter
Aroma: První dojem je tak kávový, že mi hned připomněl Kahlúu. Vůně je bohatá, trochu lakově štiplavá, výrazná, plná kůže a čokolády.
Chuť: Další z řady velejemných rumů, jen lehce nasládlý, čokoládový. Stejně jako u Barcela Imperial bych vítal výraznější dochuť, ale u těchto jemných rumů jde častěji o pozvolné doznívání a vytrácení se té jemné chuti, než o bombu ve stylu Angostury.
Shrnutí: Další parádní rum, s nákupem jsem spokojen, na to, že šlo o střelbu od boku, žádné recenze jsem nenašel ani na zahraničních rumových stránkách.

Mohu s klidem doporučit.

V nabídce značky je i 10y a 20y verze.
Body: 87

Autor: Kobalt
Aroma: Nasládlý. Suché kakao, lehce čerstvé dřevo a v pozadí nějaké ovoce.
Chuť: Sladký, jemný. Kakao, čokoláda, lehce sladké koření a trocha ovoce v pozadí.
Dozvuk: Kakao, sladká čokoláda a lehoučce dřevo.
Shrnutí: Příjemný čokoládově-sladký a velmi jemný rum.

Autor: Nethar
Aroma: sladký rumík, spíše hustě ovocně sladký než kořenitý, povidla, marmeláda, švestkový kompot. Ještě jednou opakuji - sladký, velmi sladký!
Chuť: takový spíše hustý, není ani extra ostrý či kořenitý, hlavně zase sladký, smetanově jemný
Dozvuk: sladký dozvuk rumových pralinek, takže čokoláda, středně dlouhý
Shrnutí: jeden z nejsladších rumů, co jsem kdy pil, řekl bych až přespříliš sladký, jinak jemný a dobrý, díky Hunterovi za vzorek!

Autor: josé
Aroma: nasládlé, karamel, skořice. trocha opáleného dřeva. vanilka. kandované pomeranče, sušené třešně. (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. poměrně výrazná dřevitost (jen mírně nahořklá), rozpuštěná tmavá čokoláda (konzistencí i chutí), med, sušené tropické ovoce. (b.2+/4)
Dozvuk: mírně nasládlé dřevo s karamelem, více koření (muskatnuss, hřebíček), kapka citrusů a švestkovotřešňového kompotu. tmavé kakao až káva. (b.1+/2)
Shrnutí: o krok lepší než desítka. za cenu okolo 650 velmi příznivý poměr cena/výkon. velice solidní rum. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.