ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tyrconnell Ambassador's Choice 1992/2009
Autor: Nethar
WB
Aroma: Zase trochu jiný a zajímavý druh nerašelinné whisky. Černý rybíz, vanilka, jablka. V druhé vlně snad i skořice, hřebíček, punč, med.
Chuť: Vanilkovo-skořicově kořenitá, na pomezí příjemné sladkohořkosti, dobré to je.
Dozvuk: Utlumený známý bourbonovitý dozvuk - výrazná vanilka. Tohle se mi snad ani nezdá na single maltku. Že by něco míchaného?
Shrnutí: Tak po skončení "slepé" části testu se ukázalo, že to single malt opravdu je, ale přece jenom to není úplně klasická věc - jsme opět v Irsku. Dokud jsem nepolkl, říkal jsem si, že tohle je nějaké zajímavé Speyside a že ji budu hodně chválit, po polknutí je to přece jenom zvláštně na cestě k bourbonu. Ta cesta je ale ještě naštěstí hrozně dlouhá, takže úplně nevím, co si mám o ní vlastně myslet, zvlášť když předchozí dojmy jsou tak milé. 51% zde působí vcelku přirozeně. No každopádně po nepříliš příjemném zážitku s 10y Madeira Cask tohle zase Tyrconnellu spravilo v mých očích a ústech reputaci a rád někdy ještě zkusím od Tyrconnellu něco dalšího, sem s vhodnými tipy.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.