ZPĚT

Recenze:

Láhev: Suntory Yamazaki 10 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Až skoro rumové aroma, ne tolik sladké, jako spíš výrazné. Moc dobře mi to voní. Když porovnávám se svými zápisky od Yamazaki 18, tak mi tato nepřijde tolik kořenitá, ani kávová. Je tam ale zase trochu více krásně voňavoučkého ovoce, medu a potom taková ta čistá příjemná vůně dřeva, les po dešti.
Chuť: Jemná, smetanová, mírnější než 18y. Káva, ořechy.
Dozvuk: Sladké dřevíčko, trochu nahořklé, nepřeslazené, ovšem dozvuk není příliš dlouhý, což by se mi líbilo.
Shrnutí: Na tomhle vzorku jsem si moc pochutnal, zmizel v podstatě okamžitě. Yamazaki se dá sehnat za rozumné peníze a jakožto desetiletá whisky si v mých očích vede skvěle. Jestli budu někdy pokukovat po něčem nerašelinném z Japonska v základní kategorii, tohle je žhavý kandidát.

Láhev: Suntory Yamazaki 10 yo
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Lehká květinová, oříšky, slad, ne zcela zralé meruňky, koření, mučenka? Moc pěkná vůně.
Chuť: Med, oříšky, koření.
Dozvuk: Sladší, meruňky, ořechy. Středně dlouhý.
Shrnutí: Moje první ochutnání japonské single malt whisky a hned opravdu podařené :-) Vzorek jsem měl od Petra z WF. Škoda jen, že valná většina japonské produkce míří cenově do mnou těžko akceptovatelných výšin :-/

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.