ZPĚT

Recenze:

Láhev: Wild Turkey Rare Breed
Autor: Hunter
Aroma: Silná, intenzivní bourbonovitost, pomeranč, kůže. I když je to zajímavá vůně, bohužel mi vůbec nesedí, právě naopak.
Chuť: Síla 54,1% je zde znát, ale opět mi nesedí, je sice silná, je mohutná, ale bohužel se v ní zesiluje a násobí i to, co mi na bourbonech nejvíc vadí.

Bez té voňavky by zbylé složky byly příjemné, ale takhle jsou přehlušeny a zašlapány do země.

Tešil jsem se moc, o to větší bylo zklamání.
Body: 69

Autor: Króča
Aroma: jablečný ocet, kyselé srstky, mastnota a starý vlněný svetr / lák na okurky, skříň se starými kabáty (u babičky :) ), kouř táboráku s uhlím a sotva znatelná mastnota povahy vosku z čajové svíčky
Chuť: suchý, alkohol perlí a výrazně hřeje, "průmyslová" vanilka s trochou plastu, zuhelnatělé dřevo / prvotní sladký pokus přebíjí zvláštně kyselá chuť s ostřejším alkoholem, suchý dojem přetrval a objevuje se navíc připálenost
Dozvuk: zprvu hořké, navzdory předchozímu projevu přeci jen lehce parfémované, přesto stále dřevěné a lehce mastné / navíc připálené mandle a trochu gumy
Shrnutí: hodně řízný bourbon s ne zcela typickou tváří.. ona zvláštní kyselost nebyla vždy po chuti, ale s vodou se dala celkem úspěšně a zajímavě redukovat..kyselé ustupovalo a mělo snahu být ovocnější, taky více vynikala klasická povaha bourbonů, což mne ale tady nijak nebavilo..možná jsem si to vsugeroval ale měl jsem často na patře pocit zuhelnatělého dřeva (aligator???)..nejvýraznější u tohohle pití je asi finish a nejzajímavější vůně (ta s vodou)..v duelu s Blanton´s Gold Edition vyjde Krocan těsně jako vítěz :clap:
Body: 81

Autor: Nethar
WB
Aroma: sladká výrazná vanilka (překvapení :) ), až mírně do čokolády, kandované ovoce, ořechy
Chuť: štiplavě pikantní koření, s vodou smetanovější ale stále pikantní, voňavkovitě sladký
Dozvuk: mírně nahořklá karamela, VANILKA, kakao, s vodou více lískových oříšků (nahořklých), po polknutí zůstává v ústech ne zcela tragická hořkost
Shrnutí: Bourbon. Give them bird.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.