ZPĚT

Recenze:

Láhev: Connemara Turf Mór
Autor: Marvin
Aroma: Spálená guma, mokré dřevo, lehce karamelové bonbóny.
Chuť: Opět tvrdé karamelové bonbóny, mátová sušenka.
Dozvuk: Lékořicové pastilky, slaná rašelina. Pak postupně vystoupí guma, která pak spolu s rašelinou dlouho přetrvává.
Shrnutí: Stále spíše divná, ale guma už není tak děsná, jak když jsme ji měli prvně. Pravděpodobně tento batch obsahuje i část whiskey starší než minimální tři roky (tak mladá měla údajně být při uvedení na trh), přišla mi bohatší v chuti.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: To je jiné než Cask Strength. Connemara CS na mě působí jako taková ovocně sladká whisky pod závojem gumové rašeliny. Turf Mor ale ovocnou složku posouvá do pozadí, je tam snad trochu citrónů, vše hlavně pod těžkým příkrovem takové průmyslovější rašeliny, což se těžko vysvětluje, protože guma je guma :) Udivuji sám sebe, ale ta nasládlá verze CS mi voní lépe. V jednoduchosti je síla, ale tohle mě trochu nudí. Rozumějte ve srovnání s CS, jinak je to dobrá whisky. Na závěr vykukuje i trochu dezinfekce.
Chuť: Dezinfekčnější než CS. CS šel spíše do hlíny a kouře, zde je to ta nemocnice. Rozdíl pár desetin procenta se také zdá mnohem propastnější než by měl. Ale tohle - chuť v ústech - je silná stránka whisky.
Dozvuk: Dezinfekčně kouřový dozvuk, kakao, dozvuk na způsob Laphroaigu, když přidáme alkohol volume.
Shrnutí: Tak já nevím, kam zařadit. Opět lepší než Ambassador's Choice, ale porovnání s Connemara Cask Strength je těžké. Zde je to lepší v chuti a dozvuku, ale aroma je zase nudnější. Klasické Islay bez něčeho dalšího už tu bylo hodněkrát, i když ne z Irska, takže vzhledem k žádné přidané hodnotě ve vůni, spíše umělohmotné rašelinovitosti, dávám na špici dnešního porovnání CS.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Ovocnej voňavej dehtovej papír. Ta vůně je opravdu lákavá.
Chuť: Pomelo s citrónem a na závěr trochu dehtu, no.... takhle nějak si pamatuju i Connemaru CS, ale tady je to posazeno o třídu vejš a hlavně žádná hořkost na konci.
Dozvuk: Dlouhý, sladký, jemně dehtový.
Shrnutí: Tak tohle se irum povedlo.... jen je škoda tý ceny.
Body: 86

Autor: lochness
Aroma: Neviem to zaradiť, možno umeleé cukrárske farbivá na tortu, konzervačný olej na zbrane, spálená kalafuna pri spájkovaní, dechtom napustené železničné pražce
Chuť: decht (nie že by som vedel ako chutí), liehovo zaštípe vďaka percentám, živica, trochu riedidlo a umelina
Dozvuk: Umelý, dlhý, smreková živica, nepáči sa mi, musím to spláchnuť vodou
Shrnutí: Divná whisky, kúpil som ju vo výpredaji za pár eur, za bežnú cenu už druhú flašku kupovať nebudem. Ten dozvuk kazí dojem.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.