ZPĚT



Recenze:

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Anonymous
Aroma: Uzavřenější, musím dlouho čichat, než se něco výrazněji objeví. Ale je to sladké, příjemné s trochou parfému. Jinak med, povidla, koření, čerstvě upečený chléb. Možná i někde v pozadí citrusová kůra a sherry.
Chuť: Opět sladší bez soli. Oříšky. Po delší době olejnatí.
Dozvuk: Ovocnější s kořením. I zde oříšky. Také tmavé lesní plody – borůvky, ostružiny a dřevo. Na konci hořkne jakoby po grepu....no, spíše žluklé ořechy.
Shrnutí: Bavila mě ve vůni. Taková stydlivá, musel jsem jí dát čas, než se projevila, ale bylo to příjemné. V chuti jednoduchá, ale také celkem příjemná. V dozvuku mi vadila zmíněná hořkost.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Ostřejší, projeví se vliv sudů po burbonu, vanilka.
Chuť: Štiplavá a sladká, lehce ovocná.
Dozvuk: Ořechové skořápky, doznívající štiplavost, jde do hořka.
Shrnutí: Nic moc, ale pít se to dá, taková tuctová, Postupem času se do ní dá propít. Známku jsem dal 3,4 (přepočet 78,37 bodu) z ochutnané trojice u mě nejhorší.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pomeranče, vánoční koření, trocha květin, dřevo. Mám z ní takový nasládlekořenitý hřejivý dojem.
Chuť: Chuť je výborně sladěná s vůní. Bohatá směs pomerančů, koření, dřeva (myšleno v dobrém). Pikantní.
Shrnutí: Průměrná whisky v tom nejlepším slova smyslu. Dal bych ji na seznam základních whisek pro ty, co s whisky začínají. Líbí se mi, navíc se dá litrovka sehnat za rozumnou cenu.
Body: 84

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Kiwi
Aroma: [u]Bez vody:[/u] Vcelku silně alkoholové, ovocně nasládlé, kiwi, hrušky, jablka

[u]S vodou:[/u] Jakoby mohutnější, ale méně ovocné, nějaká slanost, buráky, závan jahod
Chuť: [u]Bez vody:[/u] Překvapivě ne moc výrazná, do meruňkova, maličko dřeva a laku

[u]S vodou:[/u] Štiplavější, ale na první pocit méně výrazná, za pár vteřin se objevuje původní sladkost
Dozvuk: [u]Bez vody:[/u] Vcelku dlouhý, opět sladkost, ale ne nepříjemně silná, náznak kouře

[u]S vodou:[/u] Takový mocnější, spíše pepřový, méně sladký
Shrnutí: [u]Bez vody:[/u] Dobrá a velmi příjemná whisky, chutnala mi.

[u]S vodou:[/u] První whisky, které voda neublížila, malinko jiná, ale stejně příjemná jako bez vody.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Zkvašený slad, hořká čokoláda. Mírná, jemná.
Chuť: Zkvašené obilí, hořká čokoláda. Hodně jemná, sladká, hutná.
Dozvuk: Pražený slad, karamelové sladká, lehounce sladké dřevo.
Shrnutí: Příjemná, pohodová a jemná whisky. Proč ne, dal bych si klidně znovu.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Hezká klasická Speyside/Highland vůně. Nemíří si to zhurta za sladkostí, ale vylepšuje dojem dřevitými jehličkami.
Chuť: V chuti spíše jenom průměrná, ze začátku se mi zdálo, že jde v řadě těch whisek, co hezky voní a pak trochu zahořknou na jazyku, ale další doušky už mi nahořklé nepřišly.
Dozvuk: Krátký, dřevitě kořenitý, chvilkami při usilovném polykání jsem snad i zachytil vynikající směs ovoce a čokolády.
Shrnutí: Není špatná, ale je obyčejná. Cenově však sympatická.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Radek
Aroma: nepříliš výrazné, slabě meruňky s moukou
Chuť: ostřejší, spíš medovina než med a nějaké citrusy... ale jaké?
Dozvuk: středně dlouhý
Shrnutí: velice sympatická whisky, ale je to jedna z těch whisek co ke svému popíjení vyžaduje i trochu odvahy
Body: 83

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: buddha.ps
Aroma: veľmi príjemné a svieže, kvetinky, med, prezrelé hrušky, maslové sušienky
Chuť: maslovo-smotanová sladkosť, po chvíli sa objavujú tóny dreva, ale veľmi príjemne nasladlé
Dozvuk: stredne dlhý, naďalej tá smotanová nasladlosť
Shrnutí: veľmi, veľmi príjemné prekvapenie, toto je výborne zladená sladkosť s decentnou drevitosťou, jednotlivé tóny sa zvoľna prekrývajú do pekne zaobleného celku bez zbytočných rušivých elementov, záver zľahka zaštípe ale je to príjemný dotyk dreva a nie tá lacná liehovosť ktorú k smrti nenávidím v akomkoľvek pití. Pre mňa ako whiskového stále skorozačiatočníka zatiaľ prvý Speyside ktorý mi vyslovene chutí (už som ich skoro zavrhol); ale možno je to len nadobudnutými skúsenosťami - alebo tým že manželka je na Korfu a ja mám stress-free večery ;)

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: frydas
Aroma: vážně bohatá vůně. Cítím tu tmavý med, pomerančovou kůru, trochu ovoněná kouřem, perníčky
Chuť: vyvážená ostřejší, sladká, znovu pomerančová kůra a perníčky, hořká čokoláda. Musím se přiznat, že jí fandím a chutná mi hodně
Dozvuk: Dost krátký, lehce kořeněný

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: josé
WB
Aroma: svěží ovocně sladké, jablka, pomerančová kůra. manzanilla sherry. ořechy, dřevo, skořice, vanilka, peprmint. příjemné, pohodové (b.2/3)
Chuť: zprvu nakyslé dřevo s trochou ovocnosti. pikantní, kořenité, větrové a pak sládne (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý, hořkočokoládový, sladový (b.1/2)
Shrnutí: připomněla mi trochu anCnoc 12. taková průměrná nevyčnívající whisky s lepší vůní než chutí, nicméně příjemná. děkuji Hunterovi za vzorek. (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: joy
WB
Aroma: ovoce, slad, vanilka, květiny
Chuť: sladká, ovocná, biskupský chlebíček, kandované ovoce, občas se projevuje lehká hořkost (hořká čokoláda?)
Dozvuk: dlouze ovocný
Shrnutí: Mě, ač milovníka nakouřených kousků, kupodivu oslovila. Velmi příjemná ovocná whisky

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Oříšky, květinky, muškát, mléčná čokoláda
Chuť: Sladká, příjemná, trošku obyčejná. Oříšky, obilí, Nutella.
Dozvuk: Sladký, řídký, lehce nahořklý. Rybičky v oleji.
Shrnutí: Stará plnění vždycky rád ochutnám, i když z dnešního pohledu tě moc nepřekvapí. Je to Old school whisky, navíc Strathisla. Trochu nuda, na druhou stranu zrcadlo doby. Rozhodně ale plusové bodíky za 43% oproti současným 40.

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: zombice
WB
Aroma: Citrusy, medově sladká, jehličí. Hezká a příjemná vůně, ale trochu hůř se mi v ní hledalo.
Chuť: Opečený chléb, slad, ovoce (slabě citrusy), pak trochu (ale málo) hořkne.
Dozvuk: Spíš kratší. Sladký (kouřově), popel, ovoce (meruňky, zralé citrusy)
Shrnutí: Není špatná, dobře vyvážená, nic rušivýho (jako by vytěžily maximum z minima). Za vzorek též vděčím Hunterovi, díky!

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Citrusy!, pomeranče posypaný třtinovým cukrem, med, květy ovoce, meruňky, krásná vůně!
Chuť: Zpočátku jemná, pak malinko dřevitě zaštípne, ale zralé citrusové ovoce je jasně i tady.
Dozvuk: Kratší, ovocně dřevitý.
Shrnutí: Dobrá whisky, která mě pokaždé odradila svým obalem. Ta láhev je na můj vkus nepovedená :-/

Láhev: Strathisla 12 yo
Autor: Žiži
Aroma: ovoce (citrusy, přezrálé banány), slad, velmi lehce dub a koření, docela sladká
Chuť: ovoce (opět citrusové ovoce), dub a koření mnohem výraznější než ve vůni, zpočátku mírně sladká přechází rychle do suché obilné chuti
Dozvuk: středně dlouhý, dub, koření, trocha ovoce (citrusy), nahořklý (kůra grepfruitů), přechází do suchého obilného závěru
Shrnutí: velice příjemná whisky (navíc za velmi příjemnou cenu), nádherná vůně, chuť je ale o poznání chudší, po naředění se zvýrazní koření, whisky je pak sušší a dřevitější
Body: 82


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.