ZPĚTRecenze:

Láhev: Balblair 2000
Autor: Botana
Aroma: Sladce ovocné, broskve, meruňky/meruňkový kompot, ananas, kytice jarních květů.
Chuť: Sladce ovocná, zase ta meruňka.
Dozvuk: Kratší, ovocný.
Shrnutí: Rád jsem ochutnal, ale o lahvi neuvažuji. Takový dobrý průměr - neurazí/nenadchne. Není v ní nic co by mi vadilo, ale také nic, proč by měla čnít nad ostatními.

Láhev: Balblair 2000
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Ananasový kompot, nedozrálý banán, vanilka.V druhé vlně máslovost v kombinaci se sladem.

Zdá se méně výrazná a méně svěží, než 1997, je potřeba v Glencairnu více hledat, bořit nos hlouběji do sklenky, ale naštěstí pak naleznete...
Chuť: V chuti se mísí sladkost s kořenitostí, vše zaobleno máslovostí, po polknutí pak nečekaně vystoupí štiplavost a hřejivost.
Dozvuk: Dozvuk je kořenitě nahořklý.
Shrnutí: Po zkušenosti s verzí 1997 lehké zklamání (udělil jsem 87 bodů), přímé srovnání momentálně nemohu zajistit, sám bych byl zvědav na konfrontaci obou, ale na chutě a vůně mám snad docela dobrou paměť, takže vás tady nějak nemystifikuju.

První dojem po otevření lahve byl zklamáním, ale po opakovaných přechutnávkách se dojem zlepšil, asi jsme si k sobě s touto verzí našli cestu, ale do extáze je daleko.
Body: 83

Láhev: Balblair 2000
Autor: Króča
Aroma: ananas, citrónová tráva, přelouhovaný zelený čaj, grep a snad taky vanilka
Chuť: poměrně ostrá a svíravá.. syrové hořké dřevo
Dozvuk: hřejivý.. obilí s lehkou sladkostí a pražeností
Shrnutí: voní, to zas jo, ale moc mi nechutná.. finish se to snažil zachránit, ale i tak žádná sláva.. verez 97 mi chutnala o dost víc.. tahle ochutnána v červnu 2012

Láhev: Balblair 2000
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: ovocně dřevitý štiplavý styl, většinou příliš ostře dřevité whisky nemusím, ale tady to působí čerstvě a je to v té pravé míře, úplně se mi vybavil dvorek u babičky, cirkulárka a čerstvé piliny :-) Ach ty k sobě neodlučně patřící vjemy :-D Jakési ani ne úplně kyselé ani ne úplně sladké ovoce, říkejme mu mandarinky. Další sladší ovoce si dává na čas, obecně jak minuty ubíhají, tak mám pocit, že sládne.
Chuť: i v chuti pokračuje v kořenitém dřevitém stylu, tahle ucelenost se počítá. Není nudně "vodnatá" ani hořká, další body k dobru
Dozvuk: tentokrát je ta dřevitost už nasládlá, ale opět příjemná, výrazná, voňavá. Tohle je ve všech charakteristikách ucelená whisky, dřevitě kořenitá, chutná mi
Shrnutí: Balblair 2000! Tak jsem opět překvapen. Dřevitostí mi snad připomíná starší Balblair 1989 než můj oblíbený 1997. Není tak výrazně sladce voňavý, ten styl mi přijde odlišný, ještě mám 1997 takříkajíc na jazyku, když jsem ji nedávno flašku dopíjel, nejbližší mi přijdou v dozvuku. Tenhle kousek z roku 2000 bych zařadil na druhé místo za 1997, ale mezera mezi 2000 a 1989 je o dost větší než mezi 1997 a 2000 (teď to nemyslím ani matematicky ročníkově ani chuťově stylově, ale ryze dle toho, jak mi chutnaly)

Láhev: Balblair 2000
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Sladce medová, určité trávové tóny, květiny, pak i vůně nějakého pikantního koření, vcelku výrazně i hlína, tvrdé trochu suché dřevo listnáče.
Chuť: Taková ta pikantnost je i tady, chvíli med, pak se střídá s nahořklostí a kakaem, trávové tóny i zde, mění se a med se znovu objevuje na scéně :-)
Dozvuk: Středně dlouhý až dlouhý. Kakaově dřevitá, lehce sladká, ovoce v hořké čokoládě.
Shrnutí: Vcelku dobrá whisky, ne až tak lehce čitelná, každá charakteristika je svá, chutnala


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.