ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfarclas 10 yo
Autor: Leviathan
Aroma: Zpočátku lehce cvrnkne přes nos koření, poté odhalí vůni sladkého ovoce, především broskví, sherry, poté obilí a karamel.
Chuť: Tělo jemné, chuť je víceméně odrazem vůně, tedy nejdřív lehké hřejivé koření, které přechází ve výraznou medovou skladkost, následovanou ovocem a sherry, možná karamel, sladký ovocný čaj, sirup proti kašli (v dobrém). Těsně před polknutím je vzadu na jazyku opět kořeněná.
Dozvuk: Hřejivý, jemný, ale dlouhý, sušené ovoce namáčené v medu. O něco později zanechá v puse příjemné aroma doutníku, které zůstává velmi dlouho - ideální usínání.
Shrnutí: Nemohu nabídnout moc srovnání, mně tahle živá voda umí velmi zpříjemnit večer, snad jen by aroma mohlo být plnější a méně cvrnkavé.
Body: 87

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Spíše jednodušší "whisky aroma" bez výraznějších výkyvů. Jemně čerstvě dřevité. Zvlhlé seno. Později trocha cukříku. Jestli sherry, tak sladké.
Chuť: Po trochu nudném úvodu ve vůni nečekaně sladká v ústech. Drobně to koření něčím ostřejším, trocha zázvoru, ale je to jenom takové kořeněné ozvláštnění, hlavním tahounem je hebká sladkost.
Dozvuk: Ve výrazné sladkosti zůstává středně dlouho.
Shrnutí: Kdo má rád sladší whisky, má zde vhodný kousek, v téhle oblasti je opravdu vymazlená. Není špatná, ale mně osobně přišla jinak příliš obyčejná. Nejvíce mě zaujala chuť v ústech.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Nepříliš sladkosti, trochu umělosti.... nic moc.
Chuť: Ořechová, oříšky v medu, ne moc sladkosti.
Dozvuk: Mírně nasládlý.
Shrnutí: Velmi příjemná a nevtíravá whisky.
Body: 83

Autor: Torrez
WB
Aroma: Uzavřenější, cítím ovocnost, hrušky, trochu dřeva a zatuchlosti, nuda
Chuť: Sladce medová, jemná, také poměrně nečitelná, po delší době se projevila nehezká umělotina (nebo síra)
Dozvuk: Zpočátku rychle slábne, ale pak se dlouho drží na příjemné hranici, žádná hořkost
Shrnutí: Zklamání, nudná v chuti i vůni, jedině dozvuk je zajímavější

Autor: zivak
WB
Aroma: ostrá vůně, citrusy nejvíce pomeranč a nakonec skořice
Chuť: citronová tráva, citron s čokoládou
Dozvuk: středně dlouhý, ze všeho asi nejlepší. sladce příjemný
Shrnutí: celkem dobře vyvážená chuť s dozvukem ale nevoní mi
Body: 72

Autor: Žiži
Aroma: mírně sladké ovocné tóny, slabě ovocný kompot, mírně sherry, obilí a ořechy
Chuť: ovoce s tóny sherry, lehce obilí a karamel, náznak ořechů, poměrně dost dubu, suchá
Dozvuk: středně dlouhý, trocha ovoce a obilí s náznakem ořechů, dubově suchý
Shrnutí: poměrně jednoduchá ale příjemná whisky, trochu víc dřevitější než by člověk čekal, naředěním získá drsnější a dřevitější charakter
Body: 78

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.