ZPĚT

Recenze:

Láhev: Millonario XO Reserva Especial
Autor: Hunter
Aroma: Sametová vůně, kůže, lesní med, trocha máty nebo peprmintu.
Chuť: Velmi vyzrálá chuť, nádherně nasládlá, jemná v tom nejlepším slova smyslu.
Shrnutí: Ochutnán během degustačního večera s Millem v mladoboleslavské hospodě [url=http://www.hospoda-neuberk.cz/]Neuberk[/url], jejíž majitel má širokou nabídku rumů.

Celkem jsem ochutnali 5 různých rumů z pestrého seznamu, který jsme měli k dispozici.

Všechny rumy jsem hodnotil, ovšem je možné, že kvůli rušivým vlivům v hospodě, jako kouř, se může později bodování lišit i více, než je běžné u větších vzorků nebo celých lahví, přechutnávaných doma.

Tento zaujal, určitě zase někdy přechutnám, ovšem dojem z jeho 15y mladšího brášky byl ještě o kousek lepší.
Body: 89

Láhev: Millonario XO Reserva Especial
Autor: Nethar
Aroma: Sladký, nikoliv přeslazený, rozinkový, hladivě rumový, drobně okořeněný hřebíčkem a skořicí.
Chuť: Med, prostě medeček, nádhera - smetanově hebký. Žádná hořkost, nepříjemná ostrost, nic takového.
Dozvuk: Nakořeněný dozvuk, tak akorát sladký, středně dlouhý až dlouhý, opět heboučký.
Shrnutí: Parádní rum! Při srovnání s chutným rumem Barceló Imperial, který jsem hodnotil včera, je tenhle ještě někde úplně jinde - i když jsme také samozřejmě v jiné cenové kategorii, Millonario je tak 3x-4x dražší. Vynikající věc, vřele doporučuji. Když jsem vyhledal výskyt na našem fóru, objevuje se zatím akorát ve vyhlášení Whisky roku 2011, jako nejlepší rum u Petra. Měl jsem sice jenom vzorek, ale nedivím se této poctě, tohle je styl rumu, co mám rád.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.