ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Balvenie 30 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vyzrálá, sladce čokoládová vůně plná dřeva, medu, lehce lakovna. Příjemná, ovšem faktor očekávání byl větší, takže sice příjemná, ale omráčen nejsem.
Chuť: Dub, čokoláda, jasně rozpoznatelné sherry, spousta dřeva.Dozvuk je skořicový, mazlivý, nasládle kořenitý a díky němu zaokrouhlím body nahoru.
Shrnutí: Tohle je moc pěkná whisky, ovšem vzhledem k jejímu věku a ceně jsem trochu zklamaný. Když si ji porovnám s BenRiach 25y, je pro mě jasným vítězem za mnohem méně peněz BenRiach.Ale kolik lidí, tolik chutí, takže pokud budete mít možnost ochutnat, určitě jděte do toho. Já jsem rád, že jsem se k panáku takové whisky dostal a měl možnost okusit a udělat si na ni vlastní názor.

Slàinte mhath.
Body: 87

Autor: Vasek
Aroma: Mohutné, sladké, exotické dřevo (mahagon, palisandr), krásný květinově-ovocný podtext s náznakem medu, limetek, ananasu.
Chuť: Bohatá, kulatá, krásně harmonická, lehký náznak sherry, ořechů, a hrozinek.
Dozvuk: Dlouhý, jemný, lehce suchý, s příjemnými kořenitými tóny. Ještě mnohokrát se vrátí před oponu na děkovačku. A zaslouženě.

Autor: zombice
Aroma: Mohutná vůně starého až ztrouchnivělého dřeva, koření, vanilka, skořice, zralý žlutý meloun a jiné sladké ovoce, kouř z dohasínajícího ohně, popel, medová vůně typická pro Balvenie (ale tu už chce trochu hledat :-) )
Chuť: Začíná tím, co cítím, dohořívající dřevo s trochou popela, „dřevitá“ sladkost (vanilková, celá skořice)
Dozvuk: Čekal jsem delší (je spíš středně dlouhý), trochu kouře smíseného s popelem, sladká medovitost a dřevitá chuť, jako celek končí sladce.
Shrnutí: Jsem moc rád, že jsem díky Petrovi mohl ochutnat a přiznám, že ač jsem měl velké očekávání a věděl jsem i o zklamání u ostatních, já zklamán rozhodně nejsem. Sice si láhev hned nepoběžím koupit, ale zážitek to byl :-)

Autor: Žiži
WB   WOL
Aroma: výrazné medové tóny, včelí vosk, kandované ovoce, přezrálé ovoce (pomeranče a další ovoce), ořechy v medu, trocha dubu v pozadí, příjemně sladká
Chuť: bohaté medové a ovocné tóny, včelí plástve, dub v pozadí, špetka koření, hebká, sladká
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, opět med a sladké ovoce, trocha dubu a včelího vosku, sladký
Shrnutí: velice příjemná kombinace medu a ovoce s trochou dubu v pozadí, všechno pěkně zkombinované, s vodou jsem tentokrát neexperimentoval, ale asi bych ji neředil.
Body: 92

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.