ZPĚTRecenze:

Láhev: BenRiach 22 yo 1989 cask 4813
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Sladké, vanilkové aroma. Trocha nakyslosti, máme svobodu, tak to napíšu - hořčice - čichám a vybavuje se mi vepřový plátek naložený v hořčici. Silná vůně květinářství. Bohužel nevím, jak voní Sauternes, jestli jako hořčice, tak teda nevím, ale u whisky to je docela legrační a v pohodě, s vodou to je snad ještě silnější.
Chuť: Nakyslé, pichlavé (cask strength). S vodou sládne, med, je hebčí. Kdo to má rád, tak na síle neztrácí. Sice se po odhalení identity vzorku ukázalo, že mám pravdu s cask strength, ale síla je jenom 49.1%, to zase tak šílené není, tohle mě stále udivuje, jak někdy může být nějaká slabší, třeba 46%, "silná" jak nevím co a pak zase jiná, co má skoro 60%, se dá v pohodě pít.
Dozvuk: Bez vody nijak moc výrazné, voda pomáhá uvolnit více květinové vůně, přijatelnou dřevitou nahořklost.
Shrnutí: Další z množství BenRiachů, další kousek, co člověk může ze zajímavosti ochutnat, ale kvůli omezenému počtu lahví (zde 267) už stejně nemá moc velkou šanci to za příjemnou cenu znovu sehnat. Tahle potřebovala trochu vody, aby ukázala své skryté taje. Nadprůměrná, po lahvi však netoužím.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.