ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Jura 1999 Boutique Barrels
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Ve vůni přezrálé až nahnilé ovoce, dost těžká, projevem bych naslepo hádal sud po portském, ale jedná se o sud po bourbonu. Vše překryto rašelinou.
Chuť: Hutná chuť dřeva, rašeliny, zprvu trochu nasládlá, těžce ovocitá. V dochuti opálený sud, dřevo, bohužel závěr nahořklý, což mi dojem pokazilo.
Body: 83

Láhev: Isle of Jura 1999 Boutique Barrels
Autor: Žiži
WB
Aroma: rašelina a kouř, kresol, med (zvýrazní se po zahřátí v dlani), vanilka, trocha ovoce, sladká s trochou soli, ořechy (zvýrazní se po naředění)
Chuť: spousta kouře a rašeliny, ohořelé dřevo, med, trocha ovoce a koření, ořechy, pečené kaštany, mírně sladká s trochou soli
Dozvuk: dlouhý, kouř a rašelina, ohořelé dřevo, kresol, popel, kávové tóny na konci, stopy ovoce, ořechy (hlavně po naředění), přechází od lehce medového přes suchý až po mírně slaný
Shrnutí: silně nakouřená Jura připomínající whisky z Islay, paráda, pecka ... :o , zatím moje nejlepší Jura (pokud někomu chutnala Prophecy, tak tahle bude určitě taky), dá se pít neředěná i s trochou vody (1-2 kapky do cca 20 ml), kdy se zvýrazní ořechy (ve vůni, chuti i závěru). Jo, tahle mě sedla...
Body: 90

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.