ZPĚT



Recenze:

Láhev: Auchentoshan 1998 Fino Sherry
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Hmmm, tak tohle voní zajímavě, to bude chtít trochu více přemýšlení. Kožená sladkost, nakysle zaštipující. Citrusy. Ano, je tam sherry, ale to už mi pomohla znalost identity vzorku. Snad i trochu čokolády, ale možnost řádně si tu vůni vychutnat je znepříjemňována agresivním alkoholem.
Chuť: Přijatelně sladké, uměloovocně navoněné a i mírně zakouřené. Nejspíše velmi vysoký obsah alkoholu.
Dozvuk: Kakao, ořechy, bohužel i dost nepříjemné hořkosti.
Shrnutí: Aha, Auchentoshan, proto ta zvláštní vůně. V posledních dnech a týdnech jsem testoval hodně cask strength whisek a u většiny jsem byl kupodivu potěšen, poskytovaly hodně potěšení i s pouhými pár kapkami vody, pokud vůbec byla potřeba. Ostrost byla snesitelná či prostě "řezali" jak se sluší a patří. Toto je ale typický příklad sudové síly, která mě nebaví - ostrá, silná, agresivní, ale nenabízí nic moc výměnou. Štípe jak do nosu tak do jazyku a zanechává hořkost po polknutí. Není cask strength jako cask strength. Kdo má takovou brutální sílu rád, může být ale spokojen, věřím, že se hodně takových najde, jenže v mých vlastních očích v ní smysl nevidím. Hodnocení na internetu většinou 80-90.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.