ZPĚTRecenze:

Láhev: Maker's Mark
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zprvu mi přišla nějaká uzavřená, utlumená ve vůni, ale pak se docela rozjela. Kůže, vanilka, ovoce přelité lakem, leštěnka na nábytek, lák od okurek. Bohužel ještě i mocný odér ředidla, to vůni dost sráží.
Chuť: Chuť nasládlá, dřevo nasáklé lakem, zase se ozve ředidlo, s nahořkle dřevitou dochutí.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek od Cyry (dík) a po sérii dobrých US vzorků je tohle zase zpátky v té bourbonové bídě. Dost špatně se mi hodnotí a ještě hůř boduje, má v sobě něco dobrého, ale ve vůni to kazí ředidlo, v chuti nahořklost. Přitom než jsem si všiml toho ředidla, tak jsme měl na papíru za vůni i přes 80 bodů. To bylo taky zvláštní, při první půlce vzorku jsem touhle rušivou složku nějak moc nevnímal, při druhé o dva dny později mě to praštilo do nosu od první chvilky...asi mi to víc než ředidlo připomínalo leštěnky a lakovost, což je pro mě snesitelnější. No, s touhle značkou je to prostě těžké... Přitom lakovost ve vůni sama o sobě může být i ve velmi příjemné poloze, jak jsem už nejednou poznal u lepších značek. Kdo nepil, zkuste a posuďte sami. Jako ostatně vždy.
Body: 73

Láhev: Maker's Mark
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vanilka … moc vanilky … zbytečně moc vanilky. Koření a někde se snad ukrývá něco málo ovoce. A Leštěnka na nábytek Diava.
Chuť: Typická bourbonovitost, a koření opět nějaký chemický prostředek, který má co společného s nábytkem.
Dozvuk: Sladké, kořeněné s náznaky karamelu.
Shrnutí: Tak tohle není můj typ, rozhodně bych o tomto výrobku netvrdil, že je špatný jen to není nic pro mě. Minulý testovaný bourbon Mellow Corn je dle mého názoru lepší investice chcete-li okusit chuť kukuřice. Celkově moc vanilky a při 45% moc výrazná alkoholová složka. Ale tak zase trošičku změna. Do drinků se docela hodila.
Body: 72

Láhev: Maker's Mark
Autor: Kobalt
Aroma: Jemný až mdlý, těžká sladkost, zemitý a zatuchlý bourbon.
Chuť: Ostřejší a řidší, sladký obilno-kukuřičný.
Dozvuk: Ostřejší, do sucha, prach a sladké dřevo.
Shrnutí: Jednoduchý přímočarý pohodový bourbon.

Láhev: Maker's Mark
Autor: Króča
Aroma: čokoláda s rozinkama a pralinkama, medovost a výrazný včelí vosk, velmi slabý parfém typický pro bourbony
Chuť: více hořké čoko, chuť dřevěného prachu na jazyku (jako ve stolárně krátce po řezání nebo hoblování dřeva ;) ), suchá medovost kombinovaná s hutností kávy? a jemné tóny bourbonu (viz prafém výše)
Dozvuk: nasládlé (po nugátu), návrat včelího vosku, poměrně suché a krátké
Shrnutí: zjímavý a celkem netradiční bourbon, spíše medově-voskově čokládový než parfémový, poměrně lehký a bez výraznějšího dojmu. Za cenu získává 2 body navíc (572,-Kč z Topalkoholu)
Body: 77

Láhev: Maker's Mark
Autor: Nethar
WB
Aroma: No dobrý no, tak to jsem si vytáhl dneska dva z mého pohledu nebourbonovité bourbony. Ale já z toho mám radost. Teda je to poznat, že je to bourbon, ale není tak hrozně smradlavej, čistá sladkost, i když ne tak hutná jako u druhého dnešního vzorku (W. L. Weller 12y), čokoláda, černý rybíz.
Chuť: extrémní sladkost, kořenitost - trochu pepřově zaštipuje, "konečně" trochu toho mého klasického "oblíbeného" bourbonu
Dozvuk: sladký a velice vanilkový dozvuk, i když tady je ta vanilka chvilkami tak nějak příjemná (v těch zbylých chvilkách prostě bourbon, co nemusím), vanilkový pudink
Shrnutí: Zase nutno říct, že jak mě příjemně nastartovala vůně, postupně se to vrátilo do běžných "bourbonových" kolejí. Je to snad nadprůměr, ale jenom velmi mírný... no takže průměr.

Láhev: Maker's Mark
Autor: buddha.ps
Aroma: na bourbon decentné, ale živé; dominuje sladkosť - maslové sušienky, cukrová vata, riedidlo
Chuť: ostrá, riedidlo, mokrá kože, sladkosť až na konci
Dozvuk: stredne dlhý, štipľavý (ale rozhodne nie tá lacná liehovosť za ktorú by som dával nepodmienečné tresty), na konci sladkosť tých maslových sušienok
Shrnutí: priemerný (možno ľahko nadpriemerný) bourbon - dopijem fľašu a idem ďalej, recidíva krajne nepravdepodobná

Láhev: Maker's Mark
Autor: zyki
Aroma: krátký dojem přeparfémovanosti, pak vosk, sladké ovoce (meruňka, pomeranč), vše v bourbonovém stylu
Chuť: sladká, až medová, časem lehká kořenitost
Dozvuk: čokoláda s nugátovou náplní
Shrnutí: příjemný, lehce nadprůměrný bourbon


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.