ZPĚT

Recenze:

Láhev: Talisker 175th Anniversary
Autor: J.K.Ch
Aroma: Slaná vůně s vyváženým kouřem a kaučukem ale i sladkostí.
Chuť: Chuť je sladká lehce exotická, kokos, vanilka, karamel a do toho všeho správná dávka kouře.
Dozvuk: Dozvuk je ze všech Taliskerů nejlepší, dlouhý, rašelinný a neskutečně hebký.
Shrnutí: Co se týče Taliskeru, tak mám problém s tím, že to, co je lepší než desítka, stojí třeba dvakrát tolik. A nepřijde mi, že by to za ty peníze tak úplně stálo. A zde s cenou přes 3000 jsem si jistý, že bych si i nekoupil.
Body: 86

Autor: Nethar
WB
Aroma: Citrusovější a ostřejší než Talisker 18 (srovnání s ním a ještě s 25 yo), pomeranče, trocha sladkosti, taliskerová rašelina pochopitelně, grepy.
Chuť: Spíš jemná, zatuchlá.
Dozvuk: Výborný, taliskerový, bohatý, trochu umělého vanilkového mléka (s jahodovou příchutí).
Shrnutí: Poznámky nemám moc bohaté, ale vím, že mi moc chutnala, což se potvrdilo i při přechutnávce. Jeden večer jsme se salampatnáctem ochutnali hodně nejrůznějších Taliskerů vůči sobě (odkaz níže) a 175 skončil bez zaváhání na bedně.

Autor: Žiži
WB
Aroma: kouřová, slabé medové tóny, kořeněná, trocha vosku (více po zahřátí)
Chuť: kouř, jod, medová a poměrně hodně koření
Dozvuk: poměrně krátký, docela rychle odeznívající chuť koření s trochou suchého kouře
Shrnutí: zajímavá Talisker, ale standardní plnění palírny mě chutnají víc, pokud někdo ředí Talisker, tak maucta...
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.