ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich Infinity 3
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Rašelinově peprná s kořenitým dotekem, rybízový džem, mandle. Trochu mi vadila uzavřenost aroma a určitá plochost, naštěstí pár kapek vody vůni otevřelo. Bez vody 83b, s vodou 85b.
Chuť: V chuti krásně bohatá, rašelina se tu snoubí s hutnou ovocností, která je navíc pěkně opepřená. Dozvuk příjemný, dostatečně dlouhý.
Shrnutí: Přirovnal bych tenhle Bruichladdich k mixu Taliskeru 1999 DE a BenRiach Solstice 15y, obě mi svých charakterem připomínal.Stříbrná medaile na 5. degustaci Bratrstva rašeliny.
Body: 86

Autor: Króča
Aroma: karamely, lehký kouř, fíky a bílá káva.. celkově jemná, ale velmi zajímavá vůně
Chuť: o poznání kouřovější než vůně..taky rašelina a sezam.. sladkost z vůně zde není tolik dominantní, ale je tu
Dozvuk: kouřový (uhlí), k tomu pozvolna na síle přidává rašelina, doplněné fajnovým dřevíčkem a opět více sadkosti jako ve vůni doplněné bílou kávou..mňam
Shrnutí: žádný brutal výrazný zážitek tahle whisky nenabídne, spíš takové jemné pomazlení.. chce to čas si s ní vyhrát, aby člověk rozlouskl vše co nabízí, ale stojí to za to.. pro mne osobně jednoznačný vítěz V. degu Bratrstva..

Autor: Marvin
Aroma: Kouř a ovocné karamely.
Chuť: Výrazná a plná, sladké sušenky, trochu zázvoru.
Dozvuk: Dlouho doznívající rašelinový kouř.
Shrnutí: Byla součástí přátelské ochutnávky Bruichladdichů v brněnském whisky shopu a řadil bych ji k nejlepšímu ze tří ochutnávaných (a to žádný nebyl špatný, jen X4+3 byla přece jen trochu moc zvláštní).

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: mírně zakouřená sladkost, vymazlená "zatuchlost", poměrně jednoduchá a jednoznačná ucelená vůně, přesto vynikající. S časem a vodou vylézá na povrch rašelina.
Chuť: ten styl whisky, kde 50% alkoholu vůbec nevadí. Kouř, rašelina, sládne v ústech
Dozvuk: až tady začne zaštipovat, hliněná rašelina, ačkoliv nejslabší část řetězce, přesto výborná, protože tohle je můj oblíbený styl, doznívá velmi dlouho
Shrnutí: zvláštní pocit - chutná mi, povedená, i když mi přijde svým způsobem dost jednoduchá, ale tady se asi ukazuje pravá síla rčení "v jednoduchosti je síla", protože musím hodnotit vysoko

Autor: zombice
Aroma: Kouřová, ale ne moc, jódová, pak i masová (naštěstí tahle vůně se při delším očichávání vytratila, resp. přešla v koženou až máslovou vůni), máslové sušenky, trocha sherry v pozadí, časem se mi zdá i alkoholovější.
Chuť: Zprvu slaná, lehce pepřová, kouř je už výraznější. Mám poznámku, že netušíc jak je stará jsem to osobně tipoval na mladší kousek.
Dozvuk: Delší, kouřový, suchý.
Shrnutí: Opravdu dobrá whisky, ale zpětně jsem dle referencí bratrstva možná čekal větší pecku :-) Ale i tak velmi děkuji Hunterovi za vzorek!

Autor: zyki
Aroma: lakovaná ovocnost, lehčí rašelina, mírná zatuchlost
Chuť: máslová nasládlost, rašelina, sůl, špetka pepře
Dozvuk: směs rašeliny s posoleným ovocem
Shrnutí: pochutnal jsem si, ale vůbec jsem nevěděl, co by to mohlo být, Bruichladdich jsem měl zatím za takový nemastný-neslaný, příjemné překvapení (nejen tou slaností)

Autor: Žiži
WB
Aroma: poměrně dost rašelinového kouře (na Bruichladdich), vanilka, kandované ovoce, sladká (desert se šlehačkou) s trochou soli
Chuť: rašelina, kouř, vanilka, sůl, ohořelé dřevo (zvýrazní se po naředění), málo výrazné ovoce
Dozvuk: středně dlouhý, kouřový a rašelinový, mírně dehtový se trochou sušeného ovoce, velmi suchý až mírně slaný
Shrnutí: můžu potvrdit, že tohle je nejvíc nakouřená Infinity z tria, je zde znatelně míň ovoce než v předchozích verzích, přesto mi dost chutnala (ano minulý čas, bohužel... ), s vodou je sladší a trochu víc ovocnější, v závěru ale vystoupí popel a ohořelé dřevo
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.