ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain 18 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Slaná, lehce kouřová, trochu gumy (kolečka ze stavebnice Merkur), karamel, dřevo. Bohužel není aroma moc intenzivní, spíše uzavřená vůně.
Chuť: Sladko-slaná, kouř, závan moře, hodně suchého sherry s dozvukem slupek nezralých vlašáků a topinek.
Shrnutí: Ochutnal jsem vzorek dovezený z whiskyfestivalu. Z whisky mám dojem, jako když stojím ve strojovně staré rybářské lodě, což zní romanticky, ale od osmnáctileté whisky jsem čekal výraznější

čichové i chuťové dojmy. Možná mít celou lahev, oblíbil bych si ji časem víc, je na ní něco zajímavého, co asi stojí za hlubší průzkum.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Docela těžká, alkohol je mírně štiplavý, dřevitost doutník, borůvky, ostružiny a ořechy.
Chuť: Sladká jemně kouřová s náznakem plastovosti, která mi docela vadí, potom dřevo a docela ostrost.
Dozvuk: Příjemně nasládlá, dlouhá, koření dřevo lékořice anýz.
Shrnutí: Tohle byl první kousek na WF 2016, který jsem si objednal, a byl jsem spíše zklamán. Druhý vzorek jsem si zalahvoval na přechutnání doma. A to už dopadlo trochu lépe. Nicméně na 18 let bych čekal slušnější výkon.
Body: 80

Autor: J.K.Ch
Aroma: Vůně obsahuje plno sherry, čokoládu, maliny a jablka. Působí těžkým dojmem s tóny dřeva, rozinek, datlí, fíků a koření.
Chuť: Chuť je na vlnách ořechů, medu, mandlí, másla a koření. Jsou zde i stopy rozinek sušeného ovoce a jablečný koláč.
Dozvuk: Příjemně dřevitý dozvuk. Je kořeněně sladce ovocný, ale bohužel trochu kratší, než by se na takovou dobrotu slušelo.
Shrnutí: Tahle whisky mi moc chutná. Je fakt dobrá. Lahev stojí sice dost peněz, ale zase za ně dostanete velmi, velmi slušní pití.

Autor: Marvin
WB
Aroma: Borůvková zavařenina, mandarinkový kompot, rozinky, lákavá.
Chuť: Lískooříškové oplatky, karamelizované Salko, kvalitní mléčná čokoláda.
Dozvuk: Krásně vystoupí pravý nugát. Dokončení je zvolna ustupující, sladce příjemné a celkem dlouhé.
Shrnutí: Vyvážená a harmonická, sladký charakter bez znatelné stopy kouře, výborná. Jsou levnější 18leté, ale mnohé jsou i celkem nudné, to zde neplatí.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Příjemné, ne moc intenzivní, ale bohaté, dřevitě usedlé, kožené, nasládlé, vanilkové, moc pěkné. Pomeranče.
Chuť: Tak nějak mi naskakuje Dalmore 18. Je to stylově podobná whisky.
Dozvuk: Uhlazený, sherry, nasládlý, dlouhý, mírně dřevitý, dobře oni. Višně v čokoládě, ach.
Shrnutí: Povedená whisky. Jeden z takových těch mírných moudrých starců, co nikam nespěchají, netlačí na pilu, přitom prostě umí. Díky salamovi za vzorek.

Autor: josé
WB
Aroma: hladké. nálož sherry (oloroso), sladce jablečné s lehkou kyselostí. ořechy, suché dřevo, červené ovovce (rybíz, ostružiny). dřevěná škatulka od sirek. (b.2+/3)
Chuť: i v chuti dominuje sherry. sušše pikantní, vyváženo sladkostí. rybízovomalinová marmeláda. (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý, sherry ovocný. ke konci přibývá dřeva. výrazně čokoládové pralinky s višní. (b.2/2)
Shrnutí: uhlazená whisky výrazně ovlivněná sherry. napadá mě podobnost s Glengoyne od Cadenhead. srovnával jsem se základní 25 a 26 North Star a dík sherry je to naprosto odlišný styl. cena je vyšší, ale přeci jen za polovic oproti 25. (b.0/1)

Autor: salam15
Aroma: Hutné sladké sherry, kůže, nakonec i suché tóny ne nepodobné Glenfarclas, pomerančová zavařenina
Chuť: Hladká, sladká, přímo útok sherry s lehkou peprností a končící čokoládou až pralinkovitostí.
Dozvuk: Delší, čokoládovo marmeládový
Shrnutí: Prvně ochutnána na WF 2016. Zanechala skvělý dojem - nejspíš to asi bylo tím, že jsem po mé krátké známosti s její dvanáctiletou sestrou nic moc nečekal, takže jsem byl pořádně překvapený jak za těch šest let dospěla (favorit na překvapení roku) - a tak jsem si koupil lahev, abych si jí trochu užil. Tohle jsou první dojmy, budu sem přidávat další, až se spolu trochu víc seznámíme.

Autor: Žiži
WB
Aroma: kandované ovoce, citrusové ovoce (pomeranče a grapefruity), medová, ořechy v medu, rozinky?, sůl, velice lehce dub a snad i trocha kouře
Chuť: sladké ovoce a med, ořechy v medu, vzápětí se objeví dub a sůl - všechno to spolu pěkně ladí
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný se sladkými medovými tóny, ořechy, dub (který postupně získává na síle, ale nepřebíjí ostatní složky) a sůl
Shrnutí: ovoce, med, ořechy, dub a sůl, všechno pěkně zakomponované, ředění zvýrazní všechny složky, hlavně ale ořechy, dub a sůl
Body: 88

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.