ZPĚTRecenze:

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: Hunter
WB
Aroma: Med, slad, sláma, hlína, rašelina, pryskyřice, lehce větrová (máta), citrusy, ovocná sladkost i trocha kouře. Pestrá paleta vůní, račte si vybrat.
Chuť: Na jazyku působí trochu olejnatě. Sladová, müsli,trocha medu, pak zemitost, rašelina. Sladší na začátku, postupně vyznívá do sucha a závěr už je peprný, suchý a rašelinovo kouřový.
Shrnutí: Dobře to u Walkerů namíchali, povedený blended malt, škoda, že se přestal dělat.
Body: 85

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: J.K.Ch
Aroma: Kouřová, sladová nasládlá, tony medu lehký náznak jódu. Citronová limonáda s mátou. Celkově příjemná a bohatá.
Chuť: Kouř, sladkost, teatree olej, jehličí, či pryskyřice. Mám pocit, že v ní při každém napití něco najdu. Jednou náznak cigaretového tabáku, jindy zemitost, a pak nějaké ovoce.
Dozvuk: Mírně štiplavý s příjemnou délkou. Ke konci jde výrazně do sucha a lehké trpkosti se stopami rašeliny a náznaky pepře.
Shrnutí: Jsem rád, že se opět dostala do výroby. Z mého pohledu jde o J. W., který stojí za ochutnání. Příjemně kouřová velmi zajímavá whisky. Velmi, možná až zbytečně dobře, pitelná. Taková jemnější míchaná sladová kouřovka. Konkurencí budiž Big Peat nebo Peat Monster ty jsou ale obě lepší, ale také výrazně, výrazně kouřovější.
Body: 81

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Nepřijde mi ani nakyslá jako red label, ani spíše sladší jako black label, řekl bych taková lesní - dřevo a jehličí. Snad kokos a trocha kouře. Po pár minutách začínají převládat sladší tóny profilující se k ovoci. Zase se to pohybuje spíše v nižší intenzitě, to už ale většinou patří k blended obecně.
Chuť: Zvláštní dojem, jako by si se mnou na jazyku hrála. Když se napiju cask strength whisky, je to přesně takový ten pocit - zaštípe na jazyku, připravuje se na útok a zaútočí... zde ta závěrečná fáze - útok - samozřejmě nepřichází, není to cask strength, má obyčejných 43%, takže přetrvává v tom šimravém pocitu před výbuchem. Drobně mi popepří jazyk, koketuje. Nic mi na ní nevadí.
Dozvuk: Tady už mám pocit, že jsem něco vypil. Mám sucho v ústech, cítim drobně zakouřené koření (nesrovnávejme s Islay) a je to prostě whisky.
Shrnutí: Nesporně nejlepší z trojice - Red, Black, Green. Tohle už je whisky, žádný nahořklý pokus, či nevýrazný pokus, na druhou stranu za těch devět stovek nebo kolik se prodává najdu určitě dostatek zajímavějších single maltek. Tím nechci říct, že není dobrá.

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: Nethar
WB
Aroma: No tak snad první, kde si jsem jistý, že je to whisky (tudíž to asi bude první newhisky). Méně výrazné, slabší aroma, mírně nasládlé. Citrusové, nic tak moc nevybočuje z řady, možná trochu sherry oříškové.
Chuť: Dobré, trochu pepřové, tak akorát dřevité.
Dozvuk: A zase dozvuk hovězích jater, nasmrádlá zoo, ble ;-) Říkám si, že jsem už možná zlikvidovaný jedničkou a trojkou, i když jsem si dal radši velkou pauzu, tak se ještě cpu pečivem a nalévám si bokem Exotic Cargo od SMWS. No zdá se ok, žádná stará hovězí játra v něm necítím, tak se vracím zpět ke slepému vzorku. A jsou tam! Kazí mi to celý dozvuk, těžko říct, jestli to někomu může být příjemné.
Shrnutí: Škoda, protože vonělo to docela dobře. Netuším zase, co to je. Ten styl mi ani nic neříká. Může to být nějaký blend a třeba taky divný finish styl rum a třeba taky něco úplně jinýho :-)

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: josé
WB
Aroma: výraznější voňavkové, luční med a kvítí. suchý a čerstvý A.o., rohlík. jablečná sladká ovocnost (golden), papája. jehličí. (b.2/3)
Chuť: nasládlý kouř. med. pak přidává dřevo a koření. čokoláda a ořechové slupky. (b.3/4)
Dozvuk: tmavá čokoláda, pomerančová marmeláda bez hořkosti, lehce dřevo a suché stéblo trávy až zůstane větrový kouř. (b.1/2)
Shrnutí: to vůbec není špatné pití. našel jsem ve skříňce zapomenutý vzorek od Huntera (díky). líbí se mi víc než souběžně porovnávaný Blue Label. (b.0/1)

Láhev: Johnnie Walker 15 yo Green Label
Autor: salam15
WB
Aroma: Oříšky, višně v čokoládě, koňak, nakonec nevýrazná olejnatost a takový zvláštní čuch, který nejsem s to pojmenovat (ale pro mne podobně neuchopitelnému aroma u Red Labelu se to nepodobá). Vůně je vlastně dost jemná, ale přesto suverénně nejbohatší ze všech tří zkoušených.
Chuť: Sladká, vrstevnatá, nakonec pepř.
Dozvuk: Celkem dlouhý
Shrnutí: Pěkně vyvážená ale na můj vkus trochu příliš jemná whisky.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.