ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 16 yo Flora & Fauna
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nádherně plná, hluboká vůně, plná kakaa, čokolády, rozinek, lískových ořechů, medu a koření, se silným vlivem sherry.
Chuť: Chuť je zprvu nasládlá, čokoládová, těžce sherry, postupně ale vysychá do toastově suchého zakončení, dokonce s náznakem kouře.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek od Zombice, a moc jsem si pochutnal, luxusní zážitek, obzvlášť aroma mě dostalo, ve výsledku výborná whisky. Díky Honzo!
Body: 89

Autor: J.K.Ch
Aroma: Citrusy, bylinky a polévkové koření a snad i jistý náznak hovězího vývaru, ale těžko říct zda to není vsugerované.
Chuť: Zralé ovoce, čokoláda, kakao a jistá slanost. Tón sherry, kandovaných pomerančů a medu.
Dozvuk: Krásný dlouhý a sladký dozvuk, ve kterém se snoubí skořice a pepř s kakaem a čajem Pu-Erh.
Shrnutí: Tohle je láhev, kterou jsem opravdu toužil ochutnat a řekl bych, že má očekávání i předčila. O to víc mrzí obtížná dostupnost. Tím že je k dispozii pouze na aukcích, tak její cena nepříjemně vzrostla. Je to jedna z lahví, kterou doporučuje Ian Buxton ve své knize 101 whisky z celého světa. A doporučím ji i já. Dle mého za náročné shánění i vysokou cenu stojí.
Body: 88

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výrazné, sladké, krásné aroma. Skořice, trochu kůže a med. Vanilka. Přechutnávka: Sherry v pozadí. Tak dřevité až tam později chytám i stopy kouře, ale možná je to jenom sugesce.
Chuť: Alkoholově spíše slabší, takže se dá hezky vychutnávat, medově kořenitá.
Dozvuk: Dřevo, sladkost, dlouhý a výrazný. Přechutnávka: Nejprve až skoro nudný, dřevitě nahořklý, ale je hodně dlouhý a postupně se vynoří hodně příjemná, jemná ale vytrvalá, čokoládová sladkost.
Shrnutí: Hovězí Mortlach jsem tedy nehádal, každopádně tohle je opravdu vynikající whisky, nic jí nechybí (snad kromě té rašeliny :-P). Přechutnávka po pár týdnech: No ona tam ta rašelina snad i je ;-)

Autor: Radek
WB
Aroma: Silně kořeněné, probleskují záblesky alkoholu, tmavá čokoláda.... dokonce pomeranče - líbí se mi to.
Chuť: Hmmm, pomlaskávám, lesní plody naložené v rumu... a já to upřesním, ostružiny naložené v rumu, hořká čokoláda.
Dozvuk: Čokoládový, hořkočokoládový, velmi příjemný.
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, já mám tenhle styl rád, tohle opravdu můžu, super!! A co že to je? Mortlach. Nojo, pochoutka všech fanatiků, jdu ho shánět.
Body: 89

Autor: Žiži
WB
Aroma: hodně sherry a ovoce, přezrálé ovoce, ovocný kompot, trochu po brandy, sladká, stopy kouře
Chuť: sherry, sladké ovocné tóny (zralé až přezrálé ovoce), višně v čokoládě, brandy
Dozvuk: středně dlouhý s doznívající chutí sherry a zralého ovoce, tmavá čokoláda, sladký se stopami kouře
Shrnutí: whisky se spoustou sherry a zralého až přezrálého ovoce, sladká s mírnou kouřovitostí, zatím nejlepší ze série Flora a Fauna jakou jsem měl, lepší je neředěná
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.