ZPĚT

Recenze:

Láhev: Chivas Regal 18 yo
Autor: Nethar
Aroma: Stylově ovocné Speyside, trochu štípe do nosu a tak mi to komplikuje. Ovocně travnaté, na pozadí více sladkosti. Časem se usadí, zjemní a sládne. Je to jemné a pokud něco takového hledáte, tak budete spokojeni.
Chuť: Přechod od sladkosti ke kořenité ostrosti, vyznívá mi ale poněkud zvláštně mezi dojmy - voda/karamel/sladkost. Avšak pije se to samo.
Dozvuk: Drobně zahořklý, sladký, intenzitou slabší, průměrný. Karamelové bonbony.
Shrnutí: Tak, krátký test u konce. Když mrknete na net, někde se nad 18y rozplývají blahem, ale vzhledem k té ceně, já teda nevím. Není vůbec špatná, ale jak už bylo řečeno mnohokrát, za ty prachy si užiju více zábavy s nějakou single maltkou. Jim Murray hodnotí 18y dokonce o 10 bodů hůře než 12y, což může být korektní, pokud od ní vzhledem k ceně a stáří vyžaduje o hodně vyšší výkon, pokud je porovnám tak, jak jsem učinil - naslepo - ten rozdíl není tak hrozný. Vítězem mi vychází 18y a to hlavně proto, že 12y je po chvíli v ústech i v závěru dozvuku nahořklá a to mi vadí. 18y je mírně sladší.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.