ZPĚTRecenze:

Láhev: Compass Box Oak Cross
Autor: Nethar
WB
Aroma: Tak když porovnám vůni všech tří vzorků - zde je taková nejvíce neutrální. Žádný velký zázrak, ale je to v pohodě. Dostává se mi lehkého dřevnatého aroma, trochu takové jak říkám "kokosové" speysidovitosti (tady asi spíše obecné highlandovitosti). Takhle mi prostě voní normální whisky. Jestli to je Oak Cross nebo Asyla nevím.
Chuť: Dřevitá, trochu kořeněná, na jazyku cítím drobný náznak hořkosti, uvidíme, co se s ní stane po polknutí. Chuť je dobrá.
Dozvuk: Hořkost se nerozvinula, je to dobré, posunula se do karamelové (bez sladkosti) dřevitosti. Je tam snad nějaké koření. To dřevo tam je znát, hodně znát, vypadá to, že dozvuk můj tip definitivně určí jako Oak Cross.
Shrnutí: Dobrá, shrnutí, vzorky odtajněny. Napíšu ho jenom jednou pro všechny zároveň. Předem předesílám, že tohle byly všechny tři dobré whisky a vůbec by mi nevadilo mít od kterékoliv z nich celou láhev, myslím, že bychom se dříve či později skamarádili. Na jednu stranu se musím pochválit, protože jsem všechny tři správně určil, na druhou stranu musím říct, že poznat Hedonism nevyžadovalo žádnou genialitu a u druhých dvou jsem si do posledního okamžiku nebyl zcela jistý. Začneme-li Hedonismem, je to obilná whisky a porovnám-li ji s těmi pár, co už jsem chutnal, vede si velmi slušně. Jak už jsem psal, ve vůni nejlepší, zbytek se ale vydává směrem k té mé "bourbonovité" chuti, což je trochu nebezpečné, ale vzhledem k tomu, že tam úplně nedorazí a že jsem se vcelku spřátelil se Sazerac Rye, tady by to asi už vůbec nebyl problém. Je také výrazně dražší než druhé dvě lahve a mám takové podezření, že v souboji celých flašek by je nakonec asi převálcovala. Asyla byla ve vůni na druhém místě, ale ve zbytku už to příliš nezvládla, taková klasická, nijak nevyčnívající, myslím v této trojici, na blended je velmi dobrá (samozřejmě zase už jsme taky ve vyšších cenách). No a Oak Cross ten mě ve vůni připadal nejhorší, v chuti však cosi naznačil a nakonec to slušně rozbalil v dozvuku. On nebo Hedonism jest vítězem, záleží, jaký je vás postoj ke grain whisky.

Láhev: Compass Box Oak Cross
Autor: josé
WB
Aroma: suché dřevo. hladké, příjemné, hraje prim. v pozadí lehce ovoce, letní jablka, svěží, hravé. bobule bílého vína. (b.2/3)
Chuť: dřevitost je příjemná, žádná přehulená, drhnoucí ani hořká. hladký A.O. není úplně plná. trochu řídká, lihová. (b.2/4)
Dozvuk: nasládlý. dřevo ustupuje. zůstává čokoláda. lehce vanilka a špetka koření. (b.1/2)
Shrnutí: jako starter optimální volba. v zásadě nemám nic proti. dalo by se říct letní pití. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.