ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glengoyne 12 yo Cask Strength
Autor: Mille
Aroma: sladká vůně sušeného ovoce (rozinky), po chvíli se projeví síla alkoholu
Chuť: sladký ovocný nástup je rychle vystřídán ostrou, pepřovou šťiplavostí
Dozvuk: dlouhý hřejivý až peprný
Shrnutí: velmi dobrá a silná Higland whisky

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Jakási kožená nasmrádlost, nové boty, impregnace. Není to moc sladké, spíš kořeněné. Zlehká očuchávané je to zajímavé, při plné dávce s nosem ve skleničce mi to nevoní.
Chuť: Ostrá, ale pěkná, není důvod se mračit.
Dozvuk: Nasládlá, čokoládová, doznívá dlouho.
Shrnutí: Ach jo, to je zábava... otáčím totiž skleničku a samozřejmě zase Glengoyne a to vybírám náhodně z asi 20 vzorků. Nejprve jsem testoval 10y, toto je o dva roky více a sudová síla. Přijde mi ale hodně odlišná. Hutnější v charakteristikách, masivnější intenzivnější kožená vůně, kterou jsem u 10y nenašel. Zůstává pozitivní dojem z absence hořkosti. Na téměř 60% se mi v ústech nezdá. Opět dobrá whisky, narozdíl od 10y můžu tuhle doporučit pokročilým, i když mně ten styl vůně extra nesedí, v chuti a dozvuku mi naopak sedí moc.

Autor: Radek
Aroma: no tak čuchat k tomu moc nelze, neboť rozleptává nosní sliznici, terpentýn
Chuť: medovina
Shrnutí: hřejivá whisky která neskutečně dobře klouže do krku
Body: 85

Autor: vobr
Aroma: temně ovocná, sherry, kůže mi zavanula jen jednou, ale nebylo to nepříjmné a kdoví, jestli jsem jenom nenašel něco, co jsem hledal
Chuť: spíše nesladká než slaná, trochu peprná, ale nijak palčivá, ovocná a spíš ostřejší
Dozvuk: docela dlouhý a intenzivní, pro mě příjemný
Shrnutí: Tak tahle whisky se u mě moc neohřála jak mi chutnala. Ani nevím, jestli je komplikovaná nebo přímočará, ale nebylo to důležité. Žádná sladkost, ani hořkost a tomu, kdo si chce odpočinout od kouřových a podobných medicín mohu jenom doporučit. Cena je vlídná, takže určitě to nebylo naposled...

Autor: Žiži
WB   WOL
Aroma: sladce ovocná vůně, trocha sherry, kandované ovoce, lehce obilná
Chuť: ovoce, trochu obilná, lehce po sherry, sladká, mírně sirupovitá
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný s trochou obilí, mírně sladký
Shrnutí: sladká, ovocná a obilná whisky, s trochou vody (stačí pár kapek do cca 20 ml) je o něco lepší, hlavně chuť mi připadala bohatší
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.