ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ararat 5 yo
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni hlavně belgické pralinky, rozinky, karamel, přezrálé vinné hrozny, vanilka a mléčná čokoláda, po zamýchání sklenkou se objeví i kávové tóny.

Speciálně pro Žižiho jsem měl připravenou formulaci [i]káva v pozadí [/i] ;-)
Chuť: Chuť postupně přechází z počátečního suchého vyznění do příjemné lehké nasládlosti.

Čokoláda, špetka skořice, rozinky a karamel.
Shrnutí: Svým vyzněním mi trochu připomněl i některé výrazně sherry whisky, třeba BenRiach 12y Sherrywood.

Hodně pohodová záležitost, která sice nedosahuje skvostné kvality zmiňovaného strašího bratříčka, ale jde o velmi dobře pitelnou brandy, která má zase výhodu, že na 0,5 litrové lahvi je oproti ní o 250,-Kč levnější.

Mohu s klidným svědomím doporučit.
Body: 84

Autor: Hunter
Aroma: První přičichnutí...a to bude brandy, maximálně by mohlo jít ještě o nějakou Metaxu. Přepálené hrozny, karamel, lesní větrovost, trocha květinových vůní, skořice, ale je tu i peprnost.
Chuť: Přezrálé přepálené hrozny, těžší sladká ovocnost, rozinky, dochuť pak výrazně peprná.
Shrnutí: Svým vyzněním, hlavně pak peprností v dozvuku, mi hodně připomíná gruzíňák Sarajishvili 5 yo.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Sušší brandy s méně přezrálými hrozny.
Chuť: Ovocná brandy s takovým čokoládovým dřevem.
Dozvuk: Nasládlý, lehce ovocně hořký. Trošku nevýrazného dřeva.
Shrnutí: Nijak speciální, trochu nevyvážená a ne tak jemná brandy. Ten cenový rozdíl není tak velký, opravdu doporučuji jeden ze starších kousků, jsou výrazně lepší.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.