ZPĚT



Recenze:

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: Kobalt
Aroma: Med, vosk, citrusy, sherry, svěží, lehoučké ořechy.
Chuť: Plná, velmi jemná, hutná, zatuchlé sherry, sladké ovoce, bonbony, víno.
Dozvuk: Sladký, hutný, dlouhý, ovoce, med, sherry, dost sladký.
Shrnutí: Jednodušší a hodně sladká whisky. Pitelná, ale pro sherry queen tak v půlce.

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: Nethar
WB
Aroma: Jemnější, citrusy, jahody, les po dešti. Sušší sherry, méně intenzity.
Chuť: Tohle sherry má v sobě stopy rašeliny. Ostré to je kolem 50 %.
Dozvuk: Jj, to je s rašelinou asi. Pepř, rašelina, sherry.
Shrnutí: Takové drsnější projevem, nakouřené snad. Pořadí 7. Tip Glenfarclas 105.

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: josé
WB
Aroma: těžší, kožené sherry, výrazně ořechy, nasládlá ovocnost. prach, praženost, káva - až když jsem se napil, mi docvakl ten kouř. po odvětrání AO, vanilka, čokoláda. (b.2/3)
Chuť: sakrapráce, vždyť je to nakouřené, odkládám až na konec. sladší šťávička. kouř jemný, krémový, skořice. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, AO + PX ovocnost. lehce nakouřený, Malináč. (b.1+/2)
Shrnutí: fajn nepřehulená kouřovka, lehce pitelná, smetanová a slaďoučká. AO základ a doslazené nějakým PX. něco mi to připomíná, jen si vzpomenout, co. rychlodegustace Královna sherry - žlutý vzorek. 43%? tip: Finlaggan Sherry Finish, 4. místo. (b.0+/1)

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: josé
WB
Aroma: silné, výrazné sherry, kouř, karton, káva.
Chuť: dostává očekáváním z vůně. sladká nálož sherry. hezky hřejivá a s tím spojený kouř.
Dozvuk: kouř - popelový. spálený papír, připálené hrozinky, rozkousaná melounová semínka.
Shrnutí: nějak jsem se zakecal a na body nedošlo.

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: lalos
WB
Aroma: Dost silný sherry výluh, obilný kvas, přepálené máslo s cukrem. Lehce trpkost. Možná trochu kouř.
Chuť: Hustá, sladká, spálená marmeláda, lehce trpká lehce dřevitá.
Dozvuk: Sladký, lehce opálený, nakyslý, hřejivý. Rybízová marmeláda.
Shrnutí: Luxusní sherry whisky, ze které navíc cítím lehce příjemného kouře, což z ní dělá mezi ostatními vzorky raritku. Za mě třetí místo a můj tip Highland Parkn Dark Origins.

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky CS
Autor: salam15
WB
Aroma: Nasmrádlá (gumově/peatově), zvláštní, nakonec se ale rozvoní a je to pěkné. Červené víno.
Chuť: Alkoholově slabší než zbytek. Komplexní, hustá, medová a trocha rašeliny.
Dozvuk: sladký
Shrnutí: Ten smrad je zvláštní, ale jako celek je to fakt dobrá whisky.



V rámci královny sherry ochutnáno naslepo. Přidělil jsem jí 2. místo. Primárně ve vůni jsem identifikoval rašelinný smrádek a tak jsem tipoval HP (Dark Origins). Přepočteno na body je to 92.



V rámci WLP jsem se o lahvi dozvěděl od Marka Lopka zase o něco víc. Je to směs 12 až 26letých single malt ze všech pěti regionů, přičemž každý region dodal prý přesně pětinu směsi. Které palírny v ní jsou, Marek odmítl sdělit. V rámci WLP jsem taky mohl ochutnat její ředěnou verzi a i ta byla fajn.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.