ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Garioch 1797 Founder´s Reserve
Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Nasládlý plast a v pozadí lékořicové bombóny... to se mi moc nelíbí, začínám být ostražitý.
Chuť: Trochu pendrekovitá, jemně nahořklá... to mi principielně moc nesedí, takže chuť to nevylepšila.
Dozvuk: Jemně hořký.
Shrnutí: No, vona to neni asi špatná whisky, ale určitě to není můj styl.
Body: 79

Autor: salam15
Aroma: Ostrá alkoholová vůně, která ale není nepříjemná. Kořenité aroma, citrusy, umělost, ale i sladké tóny. Při přechutnání cítím rumové pralinky, což bude nejspíš ta původně identifikovaná umělost :-).
Chuť: Opět je znát vyšší obsah alkoholu, aby taky ne, když má 48 voltů. Kořeněná, pepřová, karamel a opět umělost. Při přechutnání je tam závan pralinek (tj. umělost), čokoláda, ostřejší chuť a na konci tabák.
Dozvuk: Dlouhý a celkem fajn.
Shrnutí: Měl jsem k dispozici celkem velký vzorek 16cl a recenze je tak výsledek vícero přechutnání. Z počátku jsem z whisky nebyl nikterak nadšen (ale ani zásadně zklamán), ale nakonec jsme si docela porozuměli. Celkově se jedná spíše o sladší whisky, která díky vyšší voltáži občas ukáže zuby, resp. zoubky, viz pepř a koření v chuti. Hned je ale zase zatáhne. Celkově pozitivní dojem, klidně bych si lahev koupil, ale pil bych to spíše s návštěvami whisky neznalými.

Autor: Žiži
WB
Aroma: lehce ořechová (takový příjemný ořechový závan), slabé medové tóny, citrusové ovoce, jablka, lehce obilná
Chuť: opět lehce ořechy, citrusové ovoce a jablka s trochou dubové suchosti, po zahřátí v dlani se objeví trocha medu
Dozvuk: středně dlouhý, lehce ořechový, v pozadí sušené ovoce, dubově suchý
Shrnutí: na první ochutnání to není moc výrazná whisky, všechno je takové jakoby zastřené, trochu se to zlepší po zahřátí skleničky v dlani, pár kapek vody taky pomůže aby byla vůně i chuť výraznější, tady bych opatrné naředění doporučil (asi dvě kapky do do cca 20 ml whisky), dost to zlepší celkový dojem z whisky
Body: 80

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.