ZPĚT



Recenze:

Láhev: BenRiach 13 yo Maderensis Fumosus
Autor: Hunter
WB
Aroma: První, co vás trefí do nosu, je rašelinová nakouřenost, k tomu vůně udírny. Dále si připočítejme nakyslé ovocné vůně (kiwi, angrešt, hruška), s mírnou peprností někde vzadu. Je to taková středně těžká váha, moc pěkné...
Chuť: Při prvním poválení po jazyku s radostí zjišťuju, že chuťově nejen že drží s vůní krok, ale bohatá dochuť ji táhne ještě výš. Vůně je s aroma skvěle vyvážená, na co se vám při přivonění sbíhaly sliny, toho se vám v hojné míře dostane v chuti. Krásně nakouřený dozvuk je pak bonusem.
Shrnutí: Moc hezký BenRiach, Arumaticus Fumosus i Heredotus Fumosus byly pěkné whisky, ale tahle o rok starší Maderensis je obě strčí do kapsy, bral bych celou lahev všemi deseti. Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu 2015.
Body: 87

Láhev: BenRiach 13 yo Maderensis Fumosus
Autor: sandrider
WB
Aroma: kouř, nasládlá, nějaké ovoce (těžko říct co, někde jsem četl meloun), slušný začátek.
Chuť: solidní dávka rašeliny a kouře, nasládlé tóny, výrazné, pronikavé.
Dozvuk: dlouhý, opět kouř.
Shrnutí: Dobrá whisky, lahev kupovat nebudu přesto jednou za čas může být příjemným zpestřením. Měl jsem jen vzorek proto bez bodů.

Láhev: BenRiach 13 yo Maderensis Fumosus
Autor: zyki
Aroma: dýňový kompot se skořicí, možná náznak vanilky, kouř z hořících bylinek
Chuť: kouř zesílí, ale stále je medově nasládlý, trochu peprnosti
Dozvuk: sladce kouřový
Shrnutí: velmi dobrý dojem z loňského vzorku se celou lahví více než potvrdil


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.