ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach 2000 Marsala Wood Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Směs ovoce, květin a zemitosti (až jako bych cítil závan rašeliny, ačkoliv se, pokud vím, o nakuřovanou whisky nejedná, prostě je to tam). Dále mandarinky, štrúdl, vše působí příjemně a šťavnatě.
Chuť: V chuti spíš kořenitější (skořice, hřebíček), s topinkovým dozvukem, pěkně hřejivá.
Shrnutí: Další podařený kus od Benromachu, to už mě nemůže u této palírny překvapit, to je sázka na jistotu. Zajímavá je ta nakouřenost, nenašel jsem jedinou informaci o tom, že by se jednalo o peated whisky, ale cítím rašelinu ve vůni zřetelně, v chuti jen ždibec. Ovšem po přičichnutí k prázdné sklence asi minutu po vypití by málokdo uvěřil, že to není rašelinová whisky. Ochutnáno díky vzorku z Whiskyfestivalu 2013.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Aroma: Ještě více laková a "drogeriová" než starý BenRomach 12, který jsem paralelně ochutnával. Uhlazená, taková zvláštně jiná, navoněná, jemnňoučce obilná, v pozadí trochu citronů.
Chuť: Asi spíše méně procent, ale síla tam je, dřevitě ostrá.
Dozvuk: Dost dřevitý, až do nakouřenosti, středně dlouhý, oolong čaj z šálku z pálené hlíny.
Shrnutí: Určitě zajímavý kousek, stojí za vyzkoušení.

Autor: Shargard
Aroma: bez vody: Krásně slaďounký, zakulacený, zralé hrozny, jablka a hrušky v karamelu, velmi lehká slanost v pozadí

opravdu parádní vůně - tady je hned jasný, že whisky pobyla nějaký čas v sudech od vína

s vodou: ještě lepší a intenzivnější , přidá se trocha čajového aroma- tohle se dá čichat velmi dlouho
Chuť: bez vody: opět příjemně sladká, slad, opět ovoce v karamelu, slabší syrup proti kašli, bylinky

Vyšší obsah alkoholu je zde lehce znát, ale nic na škodu

s vodou: whisky zesládne a chuť se celkově zaoblí, syrup odezní, ale ovoce v karamelu zůstává, zolejovatí - tohle mám rád
Dozvuk: bez vody: sladší, kořeněný, lehce připálená karamelka a trocha kouře - překvapivě

s vodou: se objevuje perník, hřebíček, bylinky. Závěr mírně sladší a bez kouře, střdně dlouhý
Shrnutí: Velmi příjemné překvapení v podání Benromachu a bude potřeba si na něj posvítit - koupě celé lahve nemine, protože tahle palírna podle mě stojí víc než jen za to. Z počátku se mi zdála silná pouze ve vůni, ale jak jsem se prpracovával ke dnu toho malého vzorku a hlavně s přidanou vodou mě Benromach nenechal na pochybách, že mám co dočinění s velmi dobrou whisky. Záměrně nepíšu parádní, protože po jednom vzorku to prostě napsat nejde. Tahle palírna se mi hodně rychle stala sympatickou a to nejen svou pestrou škálou nabízené whisky. No a protože již dnes pomalu dávám dohromady seznam na červencový nákup tak se jméno téhle palírny jistě na seznamu objeví.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.