ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park 16 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Med, vanilka, slad, mírné ovocné tóny a koření (hlavně skořice). Lehčí styl, ale ta sladká, ovocně kořenitá složka je celkem výrazná. Objevil jsem i citrusy a při třetí ochutnávce i peprnost. A jak je u HP zvykem, lehký závan rašeliny.
Chuť: Na jazyku lehká, uhlazená, medově ovocná a sladová (při první ochutnávce mi přišla mírná až moc, ale dojem se stále zlepšoval). Postupně se objeví i troška rašeliny a při třetí ochutnávce jsem zaregistroval pepř.
Shrnutí: Tady jsem tipoval napřed BenRiach 16 yo, pak GlenDronach 14 yo Virgin Oak a nakonec jsem tip změnil na GlenDronach Peated (tu jsem nepil, ale takhle bych si ji asi představoval). Musím říct, že tohle bude asi jedna z těch lahví, které bych přicházel na chuť postupně a mít celou lahev, asi bych byl nakonec spokojený, dojem se zlepšoval s každým dalším přechutnáním. Má prostě něco do sebe, i když to nedává najevo nějak halasně, zprvu nenápadná, postupně ukazovala svou kvalitu. Zvláštní bylo, že peprnost jsem objevil až při třetí ochutnávce.
Body: 84

Láhev: Highland Park 16 yo
Autor: Žiži
WB
Aroma: slabší ovocné tóny, náznak sherry, kouřová, slabé medové tóny, tráva po dešti, nasládlá
Chuť: kouř s medovými tóny, dřevitá a kořeněná se slabě ovocným nádechem
Dozvuk: středně dlouhý, kořeněný, dřevitý, kouř s nádechem ovoce
Shrnutí: líp voní než chutná, pár kapek vody (1-2 kapky do cca 20 ml whisky) zvýrazní ovoce ve vůni a částečně potlačí dřevitou chuť
Body: 82

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.