ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 17 yo Septendecim
Autor: Cyra
Aroma: Kouř, asfalt, desinfekce, ale vše je přelito sladkou vanilkovou omáčkou a zakápnuté šťávou z citrusů. Jemné.
Chuť: Laphroaigovská medicína, kouř a dřevo, ale tak nějak ušlechtile zjemnělé a nasládlé. Žádná hořkost, jen příjemná ostrost.
Dozvuk: Prostě klasicky kouřový s jódem. Bez hořkosti, jen trochou dřeva v závěru.
Shrnutí: Hodně mi připomíná Laphroaig, ale je to jemnější, uhlazenější. Tohle jsem od Speyside whisky nečekal. Výborná.

Autor: Hunter
WOL
Aroma: Silně rašelinná, nasládlá, kouřová, při delším hledání se objevuje i mořská slanost a smůla z jehličnanů.
Chuť: Mocně rašelinná chuť, peprná, vyuzená se špetkou soli, s kouřovým, středně dlouhým suchým zakončením.
Shrnutí: Pěkná dávka rašeliny pro ty, kteří jsou na ni závislí.Čekal jsem trochu větší vrstevnatost a bohatší paletu, přijde mi (s ohledem na svůj věk) poměrně jednoduchá, ale i tak jsem si slušně pochutnal. Silnou stránkou je síla a výraznost jak ve vůni, tak v chuti. Vzorek jsem si dovezl z Whiskyfestivalu a jsem rád, že jsem měl možnost tuhle novinku krátce po jejím představení vyzkoušet.
Body: 86

Autor: J.K.Ch
Aroma: Silně kouřová, rašelinná, smolná, meduňka a třezalka.
Chuť: Štiplavě a kouřově rašelinná. Jablečný koláč s drobenou i čerstvá zelená jablka a jehličí.
Dozvuk: Dlouhý silně rašelinný ale takový hravě nevážný s náznaky jehličí.
Shrnutí: Moc dobrá whisky, ale tak nějak obyčejná. Ale to jehličí se mi tam moc líbí.
Body: 84

Autor: Króča
WB
Aroma: suchý kouř, bylinkový ICE TEA, jen lehce zatuchá hadra na podlahy s arašídama (nesolenýma :shifty: )
Chuť: rašelina, pudinková buchta s kakaovým piškotem, mírně perlí tak opět asi trošku více %
Dozvuk: připálené pečivo, kouř, rašelina, kapka medu
Shrnutí: nakouřená a rašelinná whisky, která svoji kvalitu rozhodně nikde nezapře.. pod „tvrdou“ slupkou se ale skrývá jemné srdce :mrgreen: dokončení dlouhé a delikátní.. nakročeno do finále ochutnávky máme vskutku skvěle :twisted:

Autor: Marvin
Aroma: Popel, kůže, zralé obilí.
Chuť: Komplexní, jemná, vrstevnatá sladkost, na konci vystoupí rašelina s mátovou náplní čokolády.
Dozvuk: Závěr je dlouhý, rašelinový.
Shrnutí: Dobrá, rašelinová. Poznámky z Whiskyfestivalu 2013.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Ovocná těžší vůně..... těžší ovocná vůně, trochu lipa.
Chuť: Med a ovoce naložené v medu... a buďme konkrétní, jablka naložená v medu.
Dozvuk: Lehký, ovocný.
Shrnutí: Velice dobrá whisky! PS: Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013... a nějak v těch svých poznámkách nevidím rašelinu kterou tam čtu ve všech předchozích příspěvcích ;) no, to může znamenat že jsem jí tam necítil, přeci jen jsem toho tam koštoval trochu víc, a nebo to je te těžká složka vůně... to na vysvětlenou :D
Body: 83

Autor: zombice
Aroma: Uzená slaná kůže, trocha jódové dezinfekce, prostě rašelinná dávka, ale bez velké dávky dýmajícího kouře
Chuť: Zprvu sladká, uzené maso, ne až tak výrazná
Dozvuk: Silnější a dlouhý, rašelinně kouřový, med, stopy vanilky
Shrnutí: Za prvé: za tento vzorek děkuji převelice Petrovi, který měl tuto whisky připravenou jako překvapení pro účastníky whisky festivalu. Za druhé: když jsem doma testoval naslepo, netipoval bych Speyside, ale mířil bych rozhodně někam na západ kousíček přes moře :D Pro mě je to jen a jen potvrzení toho, že Benriach je velice zajímavá palírna, jejíž produkty budu nadále vyhledávat.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.