ZPĚTRecenze:

Láhev: Edradour Ballechin Batch 3 Port
Autor: Hunter
WB
Aroma: ve vůni dominuje typické aroma sudu po portském, s dotekem nasládlé rašeliny a slámy. Jedná se o těžší styl, ale s nosem zabořeným do Glencairnu se na vlně alkoholu dá zachytit i něco svěžích a ostřejších vůní.
Chuť: Na jazyku velmi kultivovaný a vyzrálý projev, příjemná chuť plná rašeliny, kouře a dřeva, se sladko/slaným dojmem a parádním olejnatým dozvukem, který je na svém úplném konci zajímavě ostře peprný.
Shrnutí: Během slepého testu ze tří vzorků asi s klidem mohu vyloučit, že by šlo o Arran 14y, a zbývá mi Edradour Ballechin Batch 3 – Port cask matured, a jedna neznámá whisky. Třetí vzorek ale vypadá na mnohem víc, než na 46%, kolik má Ballechin, takže sázím na Edradour, uvidíme, jak dopadne odtajnění Króčou. Přinejhorším budu pár měsíců chodit kanálama.
Body: 87

Láhev: Edradour Ballechin Batch 3 Port
Autor: Króča
Aroma: uhelný dým, tlející listí, trocha kamení a písku se ždibcem soli..postupně se více projevuje sladkost..dále sušené květiny..možná sugesce :think: ale cítím slabě také víno
Chuť: nese se ve znamení suchosti, což já rád..jinak výrazný zaštipující kouř a jemná sladkost..
Dozvuk: přes kouř se prodírá rašelina..dále trouchnivé dřevo..kouř je tady prostě držák a postupně se také objevují nasládlé až cukrové tóny
Shrnutí: výrazně kouřová whisky s nasládlým akcentem..finish po portském bych neuhádl ani za nic..jedna z těch whisek, která mi postupně chutnala víc a víc..v Edradouru zkrátka umí..ochutnáváno a vypito léto-podzim 2012
Body: 88

Láhev: Edradour Ballechin Batch 3 Port
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Evidentní rašelinná whisky. Není to ale taková totální gumovitost, kterou si pamatuji z Ballechinu Batch 4, tohle je "čistší rašelina", i když trochu tam toho také najdeme. Mírně dezinfekční, už na vůni působí slaně. Tohle miluju. Není to totiž jenom rašelina jako taková, ale vším prostupuje drobná sladkost, ovocnost, tohle není Islay, to je nakouřená whisky z Highlands. Dýňový kompot.
Chuť: Ústa plná kouře a do černa seškvařeného uzeného, pepřově zaštipuje. Občas trochu ovocné nakyslosti, ale jenom špetka.
Dozvuk: Kouř, kouř, hodně kouře. Čekám na nějaké známky Highlands, které se výrazně objevují ve vůni, v kouři už je ale nikdo na povrch nepustí. Dlouho dohořívá, klasická uhelnatost, večerní táborák, dostal jsem chuť na buřt.
Shrnutí: Dobře se mi pila. Hezký voní a těžko porovnávat, co je lepší - zde je to čistší rašelinný styl, u Marsaly zase více ovocnosti. Vzhledem k slané chuti a dozvuku Marsaly, obyčejnosti Bourbonu, je tahle pro mě vítězem celé trojice.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.