ZPĚT

Recenze:

Láhev: Edradour Ballechin Batch 5 Marsala
Autor: Hunter
WB
Aroma: Oproti ostatním Ballechinům je Batch 5 o trochu méně rašelinová, nebo je ta rašelina spíš přebitá kyselostí až citrusovostí, což není výtka, jen konstatování. Rašelina tu samozřejmě cítit je, slámová, sladká rašelina, přelitá limonádou Sprite.
Chuť: Chuť je zprvu hodně sladká, slámově rašelinová ve stylu Caol Ily, ale postupně se sladký dojem vytrácí a přechází až do suchého dokončení s zřetelnou stopou připálených toustů a hřebíčku.
Shrnutí: Vzorek jsem si dovezl opět z Whiskyfestivalu. Tuhle Batch 5 hodnotím z celé řady zatím nejníže, je trochu zvláštní, ale stejně mi chutná :D .
Body: 84

Láhev: Edradour Ballechin Batch 5 Marsala
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Opět rašelinný kouřový nádech. Narozdíl od Port nejde do dezinfekce, ale spíše možná do té hliněné rašelinnosti. Ale celkově je tahle nejméně rašelinná, zdá se více sladká a ovocná. Hruškový kompot. Ztrouchnivělé dřevo starého klavíru. Med. Jemná, hladivá, sladká a prostě trochu šikovně zakouřená.
Chuť: V ústech nejdříve sladká, pak nabírá na obrátkách, jako by chtěla kořenitě zaštipovat, ale hlavně z toho začne vystupovat velká slanost, kterou já moc nemusím.
Dozvuk: Rašelinný dozvuk, extrémnější než působil na nos, na jazyku doznívá sůl. Opět velice dlouhý.
Shrnutí: Škoda té soli (moje škoda), vůně byla asi nejnápaditější ze všech tří. Komu sůl nevadí, mohu doporučit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.