ZPĚTRecenze:

Láhev: Edradour Ballechin Batch 6 Bourbon
Autor: Hunter
WB
Aroma: Aroma má dvě polohy, které jsou umně skloubeny. Tou první je velmi svěží, travnatá až ostrá vůně, a jako protipól je tu těžká, hutná a zemitá rašelina, ke které se ještě přidává kůže, jód a dřeň z červeného rybízu. Trochu mi tím připomíná BenRiach 21y Authenticus.
Chuť: Sladká a zároveň ostrá, hodně rašeliny, což je fajn, bohužel v dozvuku guma a nahořklé třísloviny, což dojem trošku sráží.
Shrnutí: Opět jsem ochutnával vzorek dovezený z Whiskyfestivalu.I přes lehce disharmonický dozvuk je to velmi pěkná whisky.
Body: 85

Láhev: Edradour Ballechin Batch 6 Bourbon
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Kouřovitost uzeného charakteru, ale hlavně prostě kouřovitost. Hezky se nám to tu vystřídalo - moje osobní tři druhy rašeliny - dezinfekce, hlína, kouř, v přibližném podání třech Ballechinů. Podbarvená citrusy. Když kouř pomine (tedy on nepomine, ale nos si na něj trochu zvykne), zamíří do sladkosti, medeček, cukrové bonbony. Zralé až přezrálé banány.
Chuť: Pepřově štiplavá, až se bojím polknout, jestli mi něco neprovede ;) Samozřejmě kouřovitá všudy všude všehovšudy všelijak.
Dozvuk: Uzený dozvuk (tady se vystřídala s dvojkou, ta mi přišla zase uzenější v ústech než v dozvuku). Pikantně ještě při dodatečných polknutích doštipuje na jazyku. Z těch tří ale asi jinak nejnudnější.
Shrnutí: Také velmi dobrá nakouřená whisky. Zatímco aroma je vcelku hravé a spojení nasládlosti s uzeným kouřem u mě boduje, dozvuk není nijak převratný (ale je fajn, jenom v této trojici spíš ztrácí).


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.