ZPĚTRecenze:

Láhev: Queen Margot 8 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je překvapivě výrazná a bohatá, působí sladce sladově až oříškově (vlašáky v cukru), je o dost silnější a výraznější oproti porovnávané Queen Anne, kterou jsem si vzal k ruce pro srovnání.Bohužel krom sladké sladovosti zaznamenávám i pro whisky trochu netypické tóny, které mi připomínají spíš levné brandy, pusobí to lehce rušivě.
Chuť: V chuti sladovost, dřevitost, vlašské ořechy, slabě nahořklá v dochuti. Po delší době (asi po dvou minutách) se v druhé vlně dochuti objevuje jakýsi rušivý ocas, lehká pachuť na jazyku.
Shrnutí: Ve výsledku to není takový propadák, jako jsem čekal, jedná se o překvapivě výraznou a celkem pitelnou blended whisky, která by se mohla rovnat s Red labelem nebo Ballantinkou Finest, v určitých ohledech je i předčí, ale svou nevyrovnaností ( rušivou podobností s brandy ve vůni a zvláštním ocasem v dochuti) je zbytečně sražena níž.

Poměrně mě překvapila svou konkurenceschopností, ale i přesto bych si celou lahev nekoupil ani za ty dvě stovky.Její konkurenti mi přijdou sladěnější a ve výsledku harmoničtější, i když v určitých parametrech jsou nenápadnější.
Body: 73


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.