ZPĚTRecenze:

Láhev: Ardbeg Supernova 2010
Autor: J.K.Ch
Aroma: Silná co se týče kouře, překvapivě jemná co se týče alkoholu. Přes kouř je cítit jen málo co. Trochu gumy z tenisek, ardbegovské citrusy a trochu zelených jablek.
Chuť: Pokud jsem u Uigaedailu psal, že je to nervy drásající pustošení chuťových buněk, tak tady nemám slov. Absolutní pecka.
Dozvuk: Dlouhý? Dlouhý! Ráno jsem se probudil s kostkou rašeliny pod polštářem. Epesní, silný, plný a fakt dlouhý.
Shrnutí: Pominuli ji naprosto šílenou cenu, tak je to boží whisky. Chuťově asi nejlepší Ardbeg.
Body: 89

Láhev: Ardbeg Supernova 2010
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Hnací silou opět kouř, to je u Ardbegu asi zbytečné psát. Tady je to hutný kouř, rašelina a rozlitý olej v dílně, a opět vanilková sladkost, i když zase tolik v porovnání s jinými dnešními kousky ji tam není. U všech čtyřech jsem nějak moc nezachytil citrusové podtóny, které znám z obyčejného desetiletého Ardbegu, zde nejsou vůbec. Nejčistší Ardbeg, resp. nejčistší rašelina ze čtveřice.
Chuť: Výborně namíchaný mix nasládlosti a kouře, nic jemňoučkého pro holky. Opravdu tam není ani přehnané množství kouře ani té sladkosti, hezky vyváženo.
Dozvuk: Ou, tak všechny mají asi dost procent alkoholu, ale tahle po polknutí teda pěkně leptá jazyk, až sahám po sklence s vodou, abych ji měl připravenou, kdybych ztrácel vědomí. Po tom všem nepřekvapí dlouhý kouřový dozvuk. Postupně vyhásíná někde na pomezí dvou třetin Ardbegu a třetiny Laphroaigu.
Shrnutí: Hezký kousek, hezky vyvážený, opět musím říct, že ta cena je šílená, ale vzhledem k tomu, že jsem platil jenom vzorek, tak mi chutnal.

Láhev: Ardbeg Supernova 2010
Autor: Radek
Aroma: Sůl a ledek.
Chuť: Sucho, sucho.... ozonová díra.
Dozvuk: Dlouhý a suchý.
Shrnutí: Je to dobrej Ardbeg.
Body: 89

Láhev: Ardbeg Supernova 2010
Autor: Shargard
WB   WOL
Aroma: velmi svěží, lehká slanost, velká jodovitost,pod kterou se skrývá trocha sladkosti

Dozajista Ardbeg i když v odlišném hávu než jsem byl doposud zvyklý
Chuť: slaná - ale nijak přehnaně, rašelinová,pepřová - tady je to celkem nářez, štiplavá - vysoký obsah alkoholu nezapře, žhavé uhlíky

Tady už nejsem napochybách, že jde o Ardbeg. Tohle je doslova nálož, která exploduje v ústech. S prvním přechutnámím jsem se trochu pral, ale druhý bylo už parádní. Po chvíli v ústech řádně zhoustne a zolejovatí.
Dozvuk: dlouhý, hodně hřejivý, překvapivě jemný, kořeněný, dezinfekční se špetkou soli ,kouře a popela
Shrnutí: Velmi umírněná na nose aby vám to doslova dala sežrat na chuti - ovšem v dobrém slova smyslu. Je to skutečně supernova v ústech. Už chápu ten název - exploze chutí se včím všudy. Pakliže rozdýcháte ten chuťový nářez, čeká vás odměna v podobě dlouhého a velmi příjemného dozvuku. Ardbeg opět skvěle. Je ovšem třeba upozornit, že tohle pití opravdu není pro každého.

Láhev: Ardbeg Supernova 2010
Autor: salam15
Aroma: Nejvýraznějších ze všech testovaných, k Ardbegu se přidává trocha gumy
Chuť: Hustá! Spousta vrstev od sladkých po suché až slané - to všechno tam proběhne.
Dozvuk: Smrtící :)
Shrnutí: Jasný vítěz masterclass a zřejmě i kandidát na whisky roku, kdybych měl lahev, ale to nemám a nejspíš nebudu mít a i kdybych ji měl, tak bych ji nejspíš neotevřel...Inu tak. Pro @Hunter - 110 bodů, ale možná se pletu a po přechutnání bych dal třeba 92. :orcs-buttshake:


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.