ZPĚTRecenze:

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Anonymous
Aroma: Kouřová, rašelina, sladká, sůl.
Chuť: Sladkost sherry, kouřová rašelina, zemitost. Jemná a hladká.
Dozvuk: Slaný i sladký, rašelinová.
Shrnutí: Velmi dobře kombinovaná whisky.
Body: 87

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Króča
Aroma: Výrazně ovocné po zelených jablkách s lehkou rašelinou a zemitostí sklepa..na první dojem prostě jablečná HUBA BUBA žvýkačka
Chuť: Tady si to ovoce prohazuje s rašelinou a doplňuje ji připálené dřevo bez hořkosti
Dozvuk: K postupně sílící rašelině se přidává kouř a písek s čokomléčnými mandlemi
Shrnutí: Překvapivě osobitá ovocná vůně s pozvolným příklonem k tradičním hodnotám regionu na jazyku a patře :mrgreen: tedy skvěle vyladěné Islay jemnější povahy, co se u mne zapsalo a můžu doporučit :handgestures-thumbupright: pito léto-podzim 2012, zapsáno v říjnu téhož roku :)

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Hmm, hodně zvláštní věc. Když jsem očuchával jenom v lahvičce, bylo to jasné jednoduché Islay, ale po nalití do skleničky se tóny rozjedou do velké šíře a jako by rašelinnou stránku utlumily. Cítím v mírném kouři utopené ovoce, červené pomeranče, kyselé bonpari. Prostě hodně svěží, nasládlé.
Chuť: V chuti rašelinné, kořenitě hliněné. S časem přidává na ostrosti.
Dozvuk: Kouřově zemitý dozvuk, v mezích Islay slabý, ovocné tóny z aroma jsou v podstatě fuč.
Shrnutí: Dělám si hvězdičku a na večerní rašelinnou skleničku ideální záležitost. Oproti dvanáctce bych řekl, že je trochu ovocně voňavější, jinak jemnější, v chuti slanější.

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Radek
Aroma: dehet a pomerančová šťáva
Chuť: hladivá, sherry a trocha kávy
Shrnutí: no, na 15 let až moc hodná whisky
Body: 84

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: josé
WB
Aroma: islay styl, rašelina, trochu jódu. k tomu přidané sherry a ovocnost, nezralé meruňky. není lihově štiplavá. příjemná, ale přijde mi taková nepřekvapivá, skoro nudná (b.1/3)
Chuť: kouř, sherry, špetka soli, trocha jehliček (b.2/4)
Dozvuk: dlouhý kouřový (b.1/2)
Shrnutí: moje první setkání s palírnou Bowmore. Mariner není nic dechberoucího, takové ovocnější Islay, nicméně pohodové. na delší zkoumání jsem si už objednal lahvinku (b.1/1)
Body: 5

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: salam15
Aroma: Sladší, nevýrazné, rašelina, oříšky a nejspíš hlína
Chuť: Krémová, vlastně docela highland, lehká pepřovitost, karamelizovaná jablka, smetana
Dozvuk: Dlouhý, hřejivý a rašelinový
Shrnutí: Ochutnáno na 1. HK degustaci. Skončila na druhém místě za US žitnou. Jediná rašelina, co jsme tam degustovali, a to jí zajistilo místo v čele pelotonu. Je to velmi jemné pití. Srovnával jsem své dojmy s lahví Bowmore Black Rock, který jsem zakoupil o víkendu před degustací, a tenhle Bowmore je drsnější výrazem (je peprnější ve střední části) a ne tak vodový (taky má o tři procenta ABV víc), ale je vlastně chuťově jemnější. Black Rock má víc Islay charakteru a i jinak bych mu asi dal přednost.Celkově jsou pro mne Bowmore v rámci Islay spíš zklamání, tohle je sice lepší whisky než základní plnění, ale i tak v nich postrádám razanci ve výrazu, kterou mají jižní Islay whisky. Asi budu jižanský typ.

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Sladší, ne moc intenzivní rašelina, "bowmorovská" zemitost, kyselé ovoce -zelená jablka, angrešt. Pěkná vůně, ne až tak intenzivní, čekal jsem trochu víc.
Chuť: Rašelina, přechází přes slanost až do sladké rašeliny.
Dozvuk: Rašelinně kouřový, medově a ovocně sladký, delší.
Shrnutí: Další z ochutnaných vzorků na WF, další moc dobrá whisky :clap:

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: zyki
Aroma: počáteční lehká rašelina je nahrazena nakyslým jablkem a pomerančem, později kapka medu a špetka soli
Chuť: rašeliny je o něco více, ovoce méně, v náznaku mléčná čokoláda a káva s mlékem, následuje výrazná sůl
Dozvuk: sůl, čokoláda, trochu rašeliny
Shrnutí: přestože rašelina je mírná, tak mi tato Bowmore chutná, oceňuji sůl v kombinaci s ovocností

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Žiži
WB
Aroma: rašelina a kouř (obě složky docela slabé), mírně sladké ovocné tóny (citrusy, po zahřátí v dlani výraznější), sůl, v pozadí trocha medu a mléčné čokolády, ale jen tak slabounce
Chuť: opět mírně sladké ovocné (citrusy) a velmi slabé medové tóny + trocha mléčné čokolády (tady je krapet výraznější) smíchané s nepříliš silným rašelinovým kouřem a do toho sůl (hlavně na konci chuťového vjemu přijde slaná vlna, která se přelije do závěru)
Dozvuk: sladce ovocný s rašelinou, kouřem a solí, čokoláda, zpočátku docela výrazný vjem rychle slábne, ale trvá docela dlouho
Shrnutí: "středně" (možná spíš slabě) rašelinová whisky s ovocem, trochou medu a slušnou dávkou soli, rašelina a kouř mě připadala i na Bowmore docela slabá, málo výrazná, přidáním 2-3 kapek vody do asi 20 ml je whisky sladší, zvýrazní se trochu i med a čokoláda, ale ostatní složky ustoupí trochu do pozadí, přidáním dalších dvou kapek se ve vůni objeví trocha ořechů, v chuti se objeví ořechy a tmavá čokoláda místo mléčné, rašelina je ale výraznější (ve vůni i chuti), zajímavé sledovat co s tou whisky dělá ředění, s vodou se dá docela pěkně vyhrát
Body: 83

Láhev: Bowmore 15 yo Mariner
Autor: Žiži
WB
Aroma: rašelina, kouř, stopy kandovaného ovoce, květiny, sladká i slaná
Chuť: rašelina, kouř, stopy ovoce, květiny, sladká i mírně slaná
Dozvuk: středně dlouhý, rašelina, kouř, květiny, mírně sladký a sladový přecházející do mírně slané
Shrnutí: u této verze byla rašelina a kouř výraznější, prostě na podobné úrovni jako většina stáčení Bowmore, ředění nepřinese nic pozitivního, obě verze jsem pil s odstupem několika let, ale starší plnění (podle mých poznámek) bylo výraznější ve vůni i chuti ale nebylo tak bohaté jako to novější, kde se dá najít zase víc různých složek, další rozdíl je v soli, novější stáčení je výrazně "slanější"
Body: 83


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.