ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach Peat Smoke Batch 1
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně rašelinná, s bohatým přídavkem nakyslosti, jako by do té rašeliny někdo vymačkal kyselé jablko, nebo trochu citrónu. Stopa i po kouři z táboráku, až dehtu.
Chuť: Uzená, kouřová chuť, tělo trochu tenčí. Chuťový profil poněkud jednodušší, ale ne špatný.
Shrnutí: Přímočará rašelinová záležitost, ozvláštněná mocným přídavkem kyselých tónů ve vůni.
Body: 83

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Lehký kouř, jinak tam nemohu nic najít.
Chuť: I v chuti lehký kouř, nasládlost. S vodou se nic nemění.
Dozvuk: Střední s trochou kouře.
Shrnutí: Pro mě jednoduchá whisky s trochou kouře. Nejsem si tak úplně jistý batchem 1, ale to je asi jedno.

Autor: Shargard
Aroma: uhlazený-zaoblený,ječmen, kandované ovoce, trocha kouře a jódu

Jednoduché, ale velmi dobře fungující v kombinaci s kouřem a jódem
Chuť: sladší, koouuřová - až mě překvapilo jak, spousta ovoce, ječmen a jód
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný, ječmen, pochopitelně kouř, hořká čokoláda
Shrnutí: Popis se může zdát velmi stručný a jednoduchý, ale o to lepší je výsledek a dozvuk jsem si opravdu užíval.Po dokončení přechutnání a zjištění , že jde o Benromach jsem byl potěšen dvojnásobně. Tahle whisky pro mě představuje každodenní doušek Speyside a Islay v jednom. Kvalitativně od nosu po dozvuk jde whisky strmě vzhůru a já můžu opět jen litovat, že jsem měl jen vzoreček. Dalším plusem je cenová politika Benromachu, která je velmi příznivá. No a jak se mi potvrdilo u většiny nakouřených whisky, voda sice přímo neuškodí, ale ubere na intenzitě prožitku a tedy kazí záměr, za kterým byla whisky koupena. Po Marsale i Peat smoke u mě nasbíral plusové body a Benromach se jednoznačně ustálil v mém podvědomí pro příští nákup. Ještě bych zapomněl dodat, že se na trhu nachází i verze nakouřená na 35ppm - batch 2 ve stejné síle - tedy 46%. A ještě jeden postřeh na závěr. Přestože se jedná jen o 7 letou whisky, působí velmi vyzrále (10-12 let). Tento postřeh se netýká jen této verze. Stejný dojem jsem měl u marsaly, ale tady se mi to potvrdilo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.