ZPĚTRecenze:

Láhev: Scapa 14 yo
Autor: Alferi
WB   WOL
Aroma: med, slabý malinový kompot
Chuť: velmi jemná, máslové sušenky, med, travnatost (že by ten vřes?)
Dozvuk: kratší, svěží sladkost, dotek nějakého sladkého koření
Shrnutí: Tato whisky neoplývá zvlášť velkou komplexností. Vůní a chutí jsem v ní rozeznal poměrně málo, zato si mě ale získala svou vyvážeností, skvělou jemností a šťavnatostí. Celkový dojem bych přirovnal k charakteru dobře upečeného chleba - člověk se ho nepřejí (v tomto případě nepřepije) a je to velká chrochtárna. V budoucnu se dalšímu kousku z této palírny určitě bránit nebudu - tuto lahev jsem vymlsal poměrně rychle (trpěl jsem v tomto případě zvlášť obsedantní nedůvěrou ke kvalitě uzávěru a musel jsem neustále kontrolovat, jestli se to vevnitř nekazí).

Láhev: Scapa 14 yo
Autor: Hunter
Aroma: Máslovo olejnatá, trochu plochá, slabě ovoce, pro mě byla relativně nevýrazná vůně asi největší slabinou této lahve, za což šly body rapidně dolů.
Chuť: Tady už to bylo velmi slušné, prvotní nástup je slabší, ale poté se dostavila plná paleta bohatě čokoládovo-dřevitě-kořeněné chuti, která dojem napravila.
Shrnutí: Mé hodnocení 78 bodů ze sta je nakonec asi přísné,ale po pravdě jsem očekával od tohoto kousku trochu více. Přesto ji s ohledem na výsledný dojem doporučit určitě můžu, své příznivce si jistě najde.
Body: 78


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.