ZPĚT

Recenze:

Láhev: Auchentoshan Three Wood
Autor: Alferi
WB   WOL
Aroma: kandované ovoce, pomerančová kůra, rozinky
Chuť: máslovitá, ovoce, oříšky, dříví
Dozvuk: poměrně rychle vysychá do sladkých oříšků (kešu?), pomalé vytrácení ovocnosti, lehká travnatost
Shrnutí: Jak je prý u Lowland palíren zvykem, lehkost těla je vlastní i tomuto plnění. Nekoná se bombardování intenzivními vůněmi a chutěmi, přednosti tohoto kousku spočívají spíše v čerstvé šťavnatosti. Není to sice lahev, kterou bych si musel kupovat dvakrát, nicméně typově je to whisky, kterou mám rád v portfoliu.

Autor: Botana
Aroma: Sladká vůně (až přeslazená), kandované ovoce, švestkový kompot, přezrálé švestky, rozinky.
Chuť: Dřevitost (ale ne nepříjemně, ba naopak), sladkost, ořechy (arašídy), citrónová tráva.
Dozvuk: Znovu ta dřevitost (ne nepříjemně) a sladkost.
Shrnutí: Ta sladkost i dřevitost je mi příjemná, ale zase né natolik, abych si ji koupil znovu. Je to takové "ničím nenadchne, ničím neurazí".

Autor: Duthoron
Aroma: Intenzivní příjemná vůně, zpočátku jako zatuchlé seno nebo mokrý korek a pak se vynoří vůně zavíčkované včelí plástve právě vytažené z úlu (směs včelího vosku, medu a propolisu).
Chuť: Spálená tráva, olej a vzadu náznak medu.
Dozvuk: V dozvuku nastoupí koření, které rychle odeznívá a zůstává lehký nádech slaných oříšků
Shrnutí: Velmi dobrá whisky s výrazným charakterem, jsem rád, že jsem si vzal vzorek a mohl jí znova ochutnat.

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Velice příjemná, sušené ovoce, čokoládový slad, svěžest, kapka citronu.
Chuť: Sladká, sušené ovoce, jemná čokoláda.
Dozvuk: Slad a sladké dřevo, hořká čokoláda.
Shrnutí: Výborná whisky, lehčí ale velmi příjemná.

Autor: josé
WB
Aroma: lakované dřevo. trochu lihové s kyselostí ovoce, sherry. po odvětrání lepší - objevuji nugát, vanilku, kokos (b.1/3)
Chuť: umírněná (nevyhulená) dřevitost na hraně s hořkostí, přecházející k sherry a čímdálvíc sladší. jednoduchá (b.1/4)
Dozvuk: sušší, rozinkový, do koňakova. sladký (b.1/2)
Shrnutí: ušla. tohle staré plnění už asi nikdy neochutnám. a testovat nové mě zrovna neláká (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.