ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 25 yo Authenticus
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Očekával jsem nakouřenou ránu do nosu a ona překvapivě nepřišla. Místo toho vyzrálé ovoce, rybízový džem. Nasládlá s nakyslým nádechem, rašelina lehce v druhé vlně.
Chuť: Už vím, kam se ukryla nakouřenost. Je tu, na jazyku se rozehrává koncert, rašelina společně s přezrálým ovocem, lékořice, sladké koření. Vše je harmonické, plné, bohaté.
Shrnutí: Vyzrálá a zároveň velmi originální whisky, kde nehrozí ani náznakem nějaká plochost nebo nuda, naopak je to whisky vrstevnatá, kde můžete objevovat jednotlivé složky. Ideální pro slavnostnější příležitosti, tohle asi nebude whisky na běžné každodenní popíjení, a to už vzhledem k její ceně. Ta totiž bude její jedinou nevýhodou, oproti 21y verzi nám čtyři roky stáří navíc zvedly cenu dvojnásobně. Osobně 21y verzi ochutnám příští měsíc, lahev mám už nějakou dobu doma, tak jsem sám zvědavý na srovnání.
Body: 90

Autor: Nethar
WB
Aroma: Super vůně, sladká vanilka, skořice, pochoutka.
Chuť: Nakouřená chuť.
Dozvuk: Výrazně nasládle rašelinný dozvuk.
Shrnutí: Pěkný bohatý kousek, co si budeme povídat, skvostná je hlavně chuť.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Těžké koření.
Chuť: Kořeněný macerovaný med.
Dozvuk: Sladký, výrazný.
Shrnutí: Výrazná whisky... tady se léta v sudu dobře projevila. Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013.
Body: 84

Autor: hawks86
WB
Aroma: Dost sladká vůně, ale trošku tlumená, koření
Chuť: Větrová, bylinky, uhlazená
Dozvuk: Slabší závěr, dřevo
Shrnutí: Whisky bez velkých chyb, je hodně dobrá, uhlazená, škoda slabšího závěru. 200 Eur už je ale moc

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladká. Víno, lehce kouř (ale opravdu nic výrazného), koření, sušená jablka
Chuť: Sušší a sladká. Vysychá v krku. Ten kouř tak fakt skoro není, zato poměrně dost dřeva, koření. Možná šňupací tabák.
Dozvuk: Dřevitá. Slámové víno, koření, křížaly. Bez hořkosti.
Shrnutí: Výborná whisky. Je na ní poznat, že je stará. Dost koření a dřeva, které přebíjí skoro vše ostatní včetně kouře. A tohle mi právě někdy na starších whisky vadí. Tady to je tak půl napůl.

Autor: zyki
Aroma: rašelina je někde v pozadí, převažuje směs medu, zralého ovoce a lučních bylin
Chuť: rašelina už dá o sobě vědět, je bohatě doplněná sladkostí z aroma
Dozvuk: velmi příjemný, pokračuje v tom, co bylo v chuti
Shrnutí: výborná whisky, zanechala výrazný dojem bohatosti a plnosti, ale cenový posun oproti 21Y je větší, než ten chuťový

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.