ZPĚT

Recenze:

Láhev: Daily Dram Islay 14 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně kouřová, ostře citrusová. S vodou o něco bohatší.
Chuť: Krásně nasládlá, citrusy, kouř, ale i vanilka až med. Trochu olejnatá. Pak kouř...kouř...a kouř.

V dochuti udírna a navrch citrusy.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016 během masterclass Karla Pinky. Paráda, moc mi chutnala.
Body: 92

Autor: J.K.Ch
Aroma: Uzená ryba s plátky citrónu a spoustou kouře. V pozadí jemné tóny šalvěje. Svěže travnatá a trochu ostrá. A bohužel stopa pracího prášku.
Chuť: Je neočekávaně sladká, plná kouře rašelin a citrusy jsou ještě výraznější než ve vůni a trochu je zde slupka citrusu. A štěrk. Navíc je zde zase taková chemická umělost tady ani ne tak prášek jako spíš ředidlo.
Dozvuk: Dozvuk je mocně kouřový, dlouhý a plný. Tóny pepře, kouře a dřeva. Umělost chybí,
Shrnutí: Tohle nezávislé stáčení se mimořádně podařilo. Opravdu dobrá whisky, kterou může pro někoho kazit průmyslová umělost. Já to beru jako zajímavý nový charakter protože tohle tu whisky nějak nekazí … tedy až na prací prášek ve vůni.
Body: 88

Autor: Marvin
Aroma: Popel, kouř, mokrá posečená tráva.

S vodou: zůstává kouř, lehce nakyslá.
Chuť: Přímočará, sladká rašelina.

S vodou: chuť je sladší, rašelina v pozadí.
Dozvuk: Hřejivé dokončení.
Shrnutí: Lagavulinu ostudu nedělá i když nenese její jméno. Proti 12leté cask strength méně bohatá a alkoholově ostřejší.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Nejdřív mi přišla extrémně dezinfekčně islayovitá, ale po chvilce se to usadilo na takové mírnější nasládlé rašelině. Dezinfekce mísící se s citrusy a dýňovým kompotem. Hezky obzvláštněné.
Chuť: Nejprve sladká a jemná, postupně přechází do mírně štiplavé nakyslosti. Moc dobrá.
Dozvuk: Pepř na jazyku, kouř a rašelina v ústech.
Shrnutí: Pochutnal jsem si, další příjemný Islay kousek. Kupodivu ostřejší až po polknutí a ne tak moc už v chuti. DE mě zaujal o něco více, ale i tady nebudou myslím milovníci Islay zklamáni.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.