ZPĚT

Recenze:

Láhev: Rittenhouse Rye 100 proof
Autor: Hunter
WB
Aroma: Kakao, skořice, broušená kůže, lakovna, je i lehce parfémová, ale naštěstí to nejsou ty nepříjemné složky známé z bourbonů. Vůně je to velmi výrazná, sladce kořenitá. Po přidání vody (3 kapky na malý panák) se rozvine více do čokoládovosti, ustoupí alkohol a lakovna.
Chuť: Zprvu mi přišla dost suchá, hořkočokoládová, je znát alkohol (50 % se projevilo), a zdá se, že za vůní dost zaostává. To se však změní k lepšímu po přidání vody, která zde velmi pomáhá - probudila se sladkost a čokoláda ještě zesílí, ustupuje alkohol.
Shrnutí: Pro mě je to druhá nejlepší "amerika" po Sazeracu Rye.Jerrymu děkuju za inspiraci (byl to jeho zástupce ve volbě Whisky roku 2011) a Petrovi děkuju za možnost zakoupit vzorek, užil jsem si ho a určitě to není poslední žitná whiskey, kterou jsem ochutnal.
Body: 83

Autor: Nethar
WB
Aroma: S čerstvými vzpomínkami na Mellow Corn cítím ve vůni trochu té "kokosové dřevitosti" a s přehledem profesionála, kterému blafování neprokážete, protože v bourbonech může být vlastně cokoliv, si mumlám "hmmm, kukuřice" :-) Jinak je ale výraznější, sladší, čokoládově oříškový, ale figuruje tam i ovoce zvané kyselé (angrešty, rybíz, jablka). Opět netypický nesmradlavý bourbon.
Chuť: Dřevo, hodně pepře a navrch ještě hodně pepře. Trochu nasládlý, ale abych nezapomněl, tak s pepřem. Je to ale docela příjemné, kdo to vydrží delší dobu, odmění se vyšší sladkostí, zase taková (příjemně) nahořklá kakaová oříškovost.
Dozvuk: Kořenitě hřejivý dozvuk, nějaké dřevíčko, nějaký takový čerstvě upečený chlebíček. V poho, nesmrdí (moc) bourbonem a to já beru jako velké plus. Jestli je ale někde "klasický bourbon" znát, tak v dozvuku.
Shrnutí: Někdy při závěrečném otáčení lahviček tajím dech, protože třeba vím, co v nich je, ale nevím ve které co a doufám, že svět se nezhroutil a ta, co je hnusná (dobrá) je fakt ta, co má být hnusná (dobrá) :-) Tady jsem to tentokrát otočil zcela na jistotu (resp. bych měl infarkt při opaku), protože tak, jak mi chutnal druhý vzorek (Johnny Drum Green Label), nebyla šance, aby jím byl Rittenhouse, kterého Jerry a Hunter vcelku vychválili. Toť mé shrnutí, myslím, že dostačující a výmluvné. No ale flašku si koupit stejně nepůjdu, zas tak chutné to není.

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostrá, drsná, zemitá režná. Hlína, surová kůže, karamel, petrolej.
Chuť: Suchá a ostrá chilli chuť. Oříšky, čokoláda, trouchnivé dřevo, kokos.
Dozvuk: Suchý, dlouhý, dřevitý, lehce nahořklý. Skořice a muškátový oříšek. Hodně hřeje.
Shrnutí: Hodně drsná, chlapská režná. Žádná vanilková voňavka pro holky. Chutná mi moc, ale není moc na objemové pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.