ZPĚT

Recenze:

Láhev: Evan Williams Single Barrel 2001
Autor: Nethar
Aroma: Po prvním přičichnutí je jasné (chci říct pravděpodobné), že jsme v Americe. Bude to nějaký bourbon, ale nevoní mi špatně. Umělohmotnou voňavkovitost zde střídá spíše voňavkovitá nasládlost přiměřené intenzity. V hloubi pod tím vším jako bych cítil tmavý cukr - rum. Banány potažené karamelem. Chce to mít tu správnou náladu, ale dneska ji mám. OK, takže jak dopadne v puse?
Chuť: Vanilka, jasně. Nebude to mít moc alkoholu, jenom drobně zaštipuje. Docela "hladká a klouzavá" - olejovitá. U bourbonů se to u mě láme hlavně při druhém napití, kdy chytají příšernou hořkost... tady to jde. Je to nahořkle sladké.
Dozvuk: Vanilka. Zatímco chuť přechází z hořkosti do sladkosti, v dozvuku je to naopak, nejprve si sladce pomlaskávám a potom zhořkne (ale teď nemyslím hnusnou hořkost v puse, ale prostě takovou drsnost, ořechovitost).
Shrnutí: "Znovu" to ve mně lásku k bourbonům nevzbudí, ale musím říct, že je to výborný kousek.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.