ZPĚT

Recenze:

Láhev: Four Roses
Autor: Króča
Body: 77

Autor: Nethar
Aroma: Zdá se mírně intenzivnější než Evan. Každopádně je jiný i stylově. Evan šel do sladkosti, cukrovitosti, zde je to spíše nakyslost, ovocnost. Myslím samozřejmě v rámci vanilkových bourbonů, citronáda to není. Nakyslost se projevuje hlavně po protočení skleničky, jak se vůně usazuje, sládne a přechází do medu. Proto může být ta ostrost klidně způsobena i silným obsahem alkoholu. Napijme se a uvidíme...
Chuť: Ne, tak vysoký obsah alkoholu to určitě není. Naopak je docela hladivá. Medovitá, sladká, hladivá, úplně rumovitá - ach, to mi nedělejte, dva dobré bourbony denně, to mám na tři roky dopředu vybráno :-) Nutno však říct, že "bourbonovitost" se zde už projevuje výrazněji než u Evana. No nic, neztrácejme naději, snad bude hnusný po polknutí...
Dozvuk: No není. Není hnusný, není hořký, je přiměřeně "bourbonovitý" (tak říkám přehnané vanilkové umělohmotnosti, kterou nesnáším a která je u bourbonů klíčová). Ale to je tak všechno, co můžu říct, takže snad přece něco mu vytkneme - je vzhledem k předchozím dojmům až příliš nevýrazný.
Shrnutí: Evan (musím je srovnávat, dojmy jsou čerstvé) na mě působil určitě zajímavěji a udělal jsem si u něj dokonce hvězdičku, abych nezapomněl, ale ani tady to není špatné a to, že se výjimečně nemračím, je pro bourbon z mé strany jednoznačná pochvala.

Autor: joy
WB
Aroma: lehká nakyslost, vanilka, pak sladkost, citrónová marmeláda, dřevitost
Chuť: sladká, pak se projevuje klasický bourbon (kukuřice, vanilka, dub), ale vše v mírné formě, takže to není rušivé či nedobré
Dozvuk: lehce dřevitohořký, nakyslý a poměrně krátký
Shrnutí: Láhev jsem dostal darem a po otevření jsem byl překvapen, že je to docela pitelné. Od Jima Beama a Jacka Daniela je to krok správným směrem. Alespoň pro mě. A to nejenom chuťový ale i cenový.

Autor: spyna
WB
Aroma: nakyslé do citrusova (ovocný mošt), jinak med, vanilka, taková lihovost (jak technický líh). Voda pocitově trochu z alkoholového aroma ubere.
Chuť: Plochá naprosto neoslovující, ve sladkosti medovo-vanilková ovšem tak nějak uměle, jestli je tohle klasická "bourbonovitost" tak potěš. Voda příliš nepomůže.
Dozvuk: Nijak zvláštní, nevím jak má vypadat správný burbonový dozvuk, ale tohle mně opravdu moc nenadchlo. Krátky, sladký (očekávanou nakyslost jsem nepociťoval). Při přechutnání relativně krátký, ovocný, "kyselost" se tentokrát vrací (což se mi celkem líbí), celkový dojem to však nezachrání.
Shrnutí: Nejlepší z toho byla ta vůně, pak už jen zklamání. V dřevních dobách jsem asi už bourbon pil, ale nepamatuji si to ;-). Takže tohle byl vlastně můj první bourbon, u kterého mě zajímala i chuť. No a zrovna moc dobře si nevedl. Zlaté obyč. bendy ze Skotska a Irska. Vhodné tak do míchačky s kolou nebo do US verze Hot Toddyho. Nevím proč, ale při každém testování této lahve mi v hlavě vyvstal příměr: "Umělě navoněný frajer."

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.